Pět skvělých zdravých rostlin, které můžete trhat na jaře

Medvědí česnek je jedna z nejsilnějších jarních bylinek
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zdraví 
26. dubna 2018 11:23 / Pixabay
  0   0
Češi jsou národem sběračů. Ve velkém chodí na houby a další lesní plody. Jenže sběr těchto plodin je především otázkou léta, případně brzkého podzimu. Ale i na jaře můžete vyrazit s košíkem do přírody a planými rostlinami zpestřit jídelníček.

Planými rostlinami nejen zpestříte jídelníček, ale zároveň ho obohatíte o velmi cenné látky. Při přípravě pokrmů umí tyto nasbírané rostliny částečně nahradit i potraviny běžně kupované v obchodech. Pojďme se podívat na top pětici.

Česnek medvědí

Rostlinka se sytě zelenými kopinatými listy, má řadu pozitivních účinků na zdraví. Působí antibakteriálně, pomáhá při problémech se zažíváním i při chřipce. V neposlední řadě také čistí krev a podporuje správnou činnost srdce. Každopádně je to po zimě jedna z prvních rostlin, které nám mohou pomoci detoxikovat tělo a dodat sílu. Medvědí česnek je jedna z nejsilnějších jarních bylinek. Více jsme o něm psali jinde.

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva je pro náš organismus výborným detoxikačním pomocníkem a působí blahodárně třeba proti kašli. Podle některých zdrojů snižuje i hladinu cukru v krvi. Tato žahavá rostlina je i výtečnou surovinou na vaření. Její využití v kuchyni nemusí skončit jen přidáním několika lístků do velikonoční nádivky. Lze ji také uvařit jako špenát nebo z ní připravit třeba polévku.

Sedmikráska chudobka

Nejen krásná, ale i zdravá. Sedmikrásek je na jaře, ale v podstatě až do zimy, všude dost. Všechny nadzemní části sedmikrásky jsou jedlé. Nejlepší jsou květy. Ty mají relativně velké květní lůžko a jemnou univerzální chuť, takže se dají použít ve slané i sladké kuchyni. Hodí se do salátů, na chlebíčky, dorty, krémy, zmrzliny či ovocné saláty.

Chudobky jsou i základní surovinou pro výrobu sirupu, který pomáhá například proti kašli, ale lze jím jen pro chuť osladit čaj nebo připravit v létě osvěžující nápoj. O tom, jak s květy sedmikrásek a pampelišek můžeme kouzlit na talíři, jsme psali před časem.

Pampeliška lékařská

Zázračný plevel, o němž některé studie dokonce tvrdí, že může pomoci při léčbě rakoviny. Lze využívat květ, listy i kořeny, všechny části rostliny mají blahodárné účinky pro lidské zdraví. Ne nadarmo je oficiální celý název pampeliška lékařská. 

Konzumovat lze i čerstvé pampelišky. Z čerstvých listů se nejčastěji dělá salát nebo se do různých salátů jen přidává. Chutnají lehce nahořkle (nejchutnější a nejméně hořké jsou právě na jaře), asi jako čekanka. Květy lze ozdobit salát, obložený talíř i dort.

Z usušeného kořene připravíte lahodný čaj. Kořen se sbírá v době, kdy pampeliška nekvete – tedy brzy zjara nebo na podzim. Lze ho ale přidat i do polévky spolu s ostatní kořenovou zeleninou či některou z nich nahradit.

Květy bezu černého

Bez černý je keř, který roste v našich končinách velmi hojně. Má hodně pozitivní účinků na lidské zdraví, obsahuje celou škálu prospěšných látek od vitamínu A a B po bioflavonoidy. Jeho sezóna začíná v květnu, kdy můžete sbírat květy. V pozdním létě lze pak zase využít plody, tedy typické černé drobné bobule v trsech, které je ale potřeba nechat projít varem. Za syrova jsou mírně jedovaté, respektive mohou způsobovat nevolnost a průjmy.

Čaj ze sušených květů je skvělým lékem na prochlazení. Ničí bakterie, vyvolává pocení, má močopudné účinky. Zevně lze květ použít jako přísadu do směsí určených k inhalování, proti bolestem hlavy, uší či zubů. Účinky likéru z černého bezu na lidské zdraví vám vyrazí dech.

Bezová květenství se hodí i na přípravu tzv. smažené kosmatice obalené v těstíčku z mouky a vajec, které můžete servírovat k obědu podobně jako obalovaný květák spolu s bramborem a oblíbenou studenou omáčkou.

Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Dům a zahrada

Živý plot vám dokáže zajistit opravdu krásné soukromí. Ne každá dřevina se na něj ale hodí

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu