Zajimavé informace o krevních skupinách. Poznáte se?

 Ostatní 
16. prosince 2016 07:11 / Marie Popelková
  18
📷
1 fotografie v galerii
Znalost krevní skupiny Vám může zachránit život, ale i objasnit další životu důležité informace.  Shutterstock
Krevní skupina je označení typu krve na základě trvalé dědičné vlastnosti, jejíž podstatou je charakter antigenu uloženého na povrchu buněčné membrány červených krvinek (erytrocytů). Druh krevní skupiny je celoživotně neměnný. Nejznámější a pro krevní transfúzi nejdůležitější jsou skupiny systému AB0 (skupina A, B, AB nebo 0), ale existuje jich mnohem více. Nejčastější skupinou v ČR je A a 0.

Ne všichni lidé si uvědomují důležitost krevní skupiny a její vliv na náš život. Dnes vám proto o ní prozradíme několik důležitých faktů.

Krevní skupina a výživa

Krevní skupina hraje velkou roli pokud jde o trávení a redukci hmotnosti. Strava lidí by měla být přizpůsobena krevnímu typu člověka.
Například lidé s krevní skupinou A by se měli vyhýbat masu a přejít na zeleninu, zatímco lidé se skupinou 0 potřebují více bílkovin a proto by měly do stravy zahrnout více masa a ryb.
Pokud máte krevní skupinu AB jsou pro vás plody moře a libové maso to pravé. B skupina ať si dává pozor na drůbež a sáhne raději po hovězího.

Krevní skupina ovlivňuje váš charakter

Tento fakt je znám v asijské medicíně již velmi dlouho.
Krevní skupina ovlivňuje i charakterové vlastnosti člověka a proto lidé se stejnou krevní skupinou mají obvykle podobné osobnostní vlastnosti.
Lidé s krevní skupinou 0 mají časté obavy, ale jsou praktičtí a organizování.
Lidé se skupinou AB jsou silní, racionální a nemají téměř žádné obavy.
Ti s krevní skupinou B jsou zase extrovertní, emocionální flexibilní a přátelští.
No a nakonec lidé s krevní skupinou A hodně přemýšlejí o druhých, protože jsou velmi soucitní.

Krevní skupina a manželství

Obecně se lidé berou z lásky. Pokud plánujete já dítě, měli by st vědět, že krevní skupina je v tomto směru opravdu podstatná! Lidé s A a B skupinou by své skupiny neměly míchat, protože podle RH faktoru, RH + a RH- by mělo zůstat separátně. V některých státech se před svatbou vyžaduje testování krve.

Rh faktor ovlivňuje plod v děloze

Kromě toho, že krev klasifikujeme čtyřmi krevními skupinami A, B, AB a 0, známe i takzvaný Rh faktor a to buď pozitivní, nebo negativní.
Přibližně 85 % všech lidí má Rh faktor pozitivní. Když mají oba rodiče stejný Rh faktor, nehrozí plodu žádné komplikace.
Pokud však otec má Rh pozitivní a matka negativní, pro vyvíjející se plod v děloze to znamená potenciální riziko. V ojedinělých případech může být dokonce pro dítě fatální.
Proto, pokud jste Rh negativní žena a máte Rh pozitivního partnera, nezapomeňte to v případě těhotenství oznámit vašemu gynekologovi, který to pak bude blíže sledovat.

Krevní skupina a snášení stresu

Každý reaguje na stres jinak. A krevní skupina výrazně ovlivňuje jeho snášení. Krevní skupina O je typická tím, že se hned rozzlobí, má vyšší hladinu adrenalinu a potřebuje více času na řešení stresových situací.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech