Lékařský zázrak, který máte doma! Ale víte vůbec o něm?

Necítíte se ve své kůži?
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
09. prosince 2016 06:30 / Shutterstock
  38   0
Obyčejný citron? Ani náhodou! Citron je spolu s medem snad nejuniverzálnějším prostředkem pro rychlou léčbu různých sezónních neduhů.

Citron má hned několik využití. S naprostou samozřejmostí si ho dáváme denně do čaje. Je výborný po ránu s teplou vodou. Je součástí mnoha jídelníčků pro detoxikaci. Citronová šťáva působí jako diuretikum, s čímž souvisí i rychlejší odplavení všech toxinů z těla. Kromě toho kyselá citronová šťáva upravuje pH močových cest.

Ale umíte si představit, že byste si dali citron třeba na krk? Tenhle žlutý zázrak se totiž může použít nejenom vnitřně, ale i na obklady při chrapotu a bolestech krku.

Jak na to?
Potřebovat budete jeden citrón, textilní utěrku nebo papírový ubrousek a šálu. Postup je přitom velmi jednoduchý. Citron nakrájejte na půl centimetrové kroužky, poklaďte je na papírový ubrousek. Konec utěrky přehnete, čímž vznikne balíček, který dáte do textilní utěrky. Takto zabalené kousky citronů si přidržíte na krku a zavážete šálou.

Na krku si tento zábal nechte asi půl hodiny, nikdy ne déle. Je totiž známo, že dlouhodobé působení šťávy z citronu může pokožce uškodit. Po půlhodině zábal odstraňte, osušte krk ubrouskem a přikryjte šálou. Ponechte jej v teple. Citronovou kůru opakujte 1x denně, několik dní po sobě.

A na co všechno můžeme ještě citron použít?

  • Citronová šťáva zmírňuje tělesný zápach
  • Při štípnutí hmyzem
  • Citronová šťáva vyběluje a čistí nehty
  • Odstraňuje lupy
  • Dezinfikuje škrábance a řezné rány
  • Pokud máte problémy s onemocněním žlučníku, zkuste pravidelné pití šťávy.
  • Voda s citronem je také výborná při problémech s dýcháním, protože dokáže odbourat hleny. Pokud vás trápí astma, zkuste pít více vody a nikdy nezapomeňte na citron.

Sečteno a podtrženo. Citron se vyplatí mít stále po ruce. A i když vás zrovna žádné neduhy netrápí, citronová šťáva poslouží jako výborná prevence. Přidáte-li lžičku medu, získáte navíc velmi lahodný a hlavně zdravý nápoj.

Jitka Slavíková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte zapomenutý ostrov Chorvatska, kde na vás dýchne klid a pohoda

Dům a zahrada

Vinylové desky se vracejí do módy. Na trhu se setkáte se třemi základními typy gramofonů

Bydlení

Praní černého prádla. Dodržujte několik pravidel a zkuste ocet

Zavřít reklamu