Nemůžete večer usnout? Máme pro vás bezva trik. Nevěříte? Zkuste tohle a uvidíte!

 Ostatní 
08. prosince 2016 06:30 / Jitka Slavíková
  22   21
📷
4 fotografie v galerii
Znáte to? Převalujete se a ne a ne usnout Shutterstock
Nemůžete večer usnout? Spočítali jste už všechny ovečky a spánek pořád nikde? Konečně je tady trik, díky kterému se rychle ponoříte do říše snů!

Někteří lidé si neumí pořádně odpočinout, i když se vyhýbají kofeinu, alkoholu a těžkým jídlům před spaním. Jejich mozek ne a ne dát signál, že je třeba spát. A tak se v posteli převalují z jedné strany na druhou. Patříte k nim také? Pokud je pro vás usínání podobný problém, je načase vyzkoušet trik, díky kterému se vám to podaří.

Abyste rychle usnuli a spánek byl kvalitní, přispívá k tomu tma a chlad. Ne však každý má rád chlad v místnosti, zvláště v zimním období, kdy se teploty venku pohybují kolem nuly a v ložnici má proto tepleji. Přesto si ale můžete jednoduše zchladit organismus. Jak? Odhoďte teplé ponožky a vystrčte nohy a ruce zpod peřiny.

V tu chvíli se vám sníží tělesná teplota. Cévní struktury na nohou a rukou umožňují rozptýlit tělesné teplo. Tím, že končetiny nebudou zakryté peřinou, kůže se ochladí a s ní i krev, protože se dostává do žil pod povrchem kůže díky krevním cévám. Cirkulace krve způsobí snížení tělesné teploty. Výsledek? Rychleji usnete. Podle čínské medicíny jsou totiž právě nohy tou částí těla, která nejlépe ze všech odvádí teplo z těla.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Dům a zahrada

Zazimování levandule. Pozor si dejte hlavně na stonky

Zavřít reklamu