Nemůžete večer usnout? Máme pro vás bezva trik. Nevěříte? Zkuste tohle a uvidíte!

Znáte to? Převalujete se a ne a ne usnout
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
08. prosince 2016 06:30 / Shutterstock
  22   21
Nemůžete večer usnout? Spočítali jste už všechny ovečky a spánek pořád nikde? Konečně je tady trik, díky kterému se rychle ponoříte do říše snů!

Někteří lidé si neumí pořádně odpočinout, i když se vyhýbají kofeinu, alkoholu a těžkým jídlům před spaním. Jejich mozek ne a ne dát signál, že je třeba spát. A tak se v posteli převalují z jedné strany na druhou. Patříte k nim také? Pokud je pro vás usínání podobný problém, je načase vyzkoušet trik, díky kterému se vám to podaří.

Abyste rychle usnuli a spánek byl kvalitní, přispívá k tomu tma a chlad. Ne však každý má rád chlad v místnosti, zvláště v zimním období, kdy se teploty venku pohybují kolem nuly a v ložnici má proto tepleji. Přesto si ale můžete jednoduše zchladit organismus. Jak? Odhoďte teplé ponožky a vystrčte nohy a ruce zpod peřiny.

V tu chvíli se vám sníží tělesná teplota. Cévní struktury na nohou a rukou umožňují rozptýlit tělesné teplo. Tím, že končetiny nebudou zakryté peřinou, kůže se ochladí a s ní i krev, protože se dostává do žil pod povrchem kůže díky krevním cévám. Cirkulace krve způsobí snížení tělesné teploty. Výsledek? Rychleji usnete. Podle čínské medicíny jsou totiž právě nohy tou částí těla, která nejlépe ze všech odvádí teplo z těla.

Jitka Slavíková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři, kde ještě vládne klid a pohoda

Dům a zahrada

Pažitka je jedna z prvních jarních bylinek. Její pěstování je snadné a možné i celoročně

Bydlení

Tipy, jak využít přebytečná plata a krabičky od vajec

Zavřít reklamu