Kožních výrůstků se můžete zbavit sami. Když ale víte, jak na to

 Zdraví 
26. září 2019 13:19 / Eva Vogelová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Kožní výrůstky nevypadají dobře Shutterstock
Objevily se vám na kůži malé výrůstky? Pravděpodobně půjde o fibromy. Nejsou zdraví nebezpečné, takže pokud nebudete chtít, nemusíte si je nutně odstraňovat. Často však působí neesteticky, a to je důvod, proč se jich většina lidí chce zbavit. Pokud to cítíte stejně, zjistěte, jak to můžete provést v pohodlí domova.

Kožní výrůstky se objevují často na krku, v podpaží nebo ramenou. Mohou se však vyskytnout prakticky kdekoliv na těle. Tvoří je kolagen a krevní cévy. Kožní výrůstky nebolí a zdravotně vás nijak neomezí, což znamená, že vám jejich odstranění od lékaře pojišťovny patrně neproplatí. Pokud jsou vaše kožní výrůstky opravdu malé a nemáte jich hodně, nebudete specialistu ani potřebovat. Zvládnete si je odstranit i sami.

Potřete si kožní výrůstky rostlinou aloe vera

Pokud máte doma rostlinu aloe vera, máte vyhráno. Rozlomte kousek květiny a vyteče vám z ní tekutina. Pokud ji doma nemáte, pořiďte si z ní gel. Namočte do něj vatovou tyčinku a potřete si s ní kožní výrůstky. Opakujte několikrát denně. Fibrom by měl sám upadnout.

Citronová šťáva

Vymačkejte si čerstvou šťávu z citronu. Namočte do ní kapesník nebo vatový tampon. Přiložte ho na kožní výrůstek a nějakou dobu ho tam přidržujte. Tento proces opakujte několikrát denně do doby, dokud fibrom sám neupadne.

Olej z čajovníku

Pořiďte si olej z čajovníku. Nakapejte několik kapek na vatový tampon a naneste ho na kůži, kde máte fibrom. Olej nesmývejte, nechte ho na daném místě uschnout. Tento proces opakujte několikrát denně, vždy ve chvíli, kdy si na to vzpomenete. Nemusíte to dělat pravidelně. Po několika dnech se kožní výrůstek vysuší a sám odpadne.  

Jablečný ocet

Jablečný ocet obsahuje kyselinu octovou, která vás kožních výrůstků spolehlivě zbaví. Nalijte několik kapek na vatový tampon či kapesníček a přiložte na kůži. Pokud se vám to nechce neustále přidržovat, zalepte tampon či kapesník náplastí či obmotejte obinadlem. Zhruba po půl hodině ho sundejte. Opakujte několikrát denně, dokud kožní výrůstek sám neodpadne.

Nit

Pokud jste na některé z předchozích přípravků alergičtí či je vaše kůže nesnáší dobře, připravte si obyčejnou nit. Místo okolo kožního výrůstku řádně vydezinfikujte, udělejte kolem něj uzel a poté zalepte náplastí.

Za několik dní by vám měl sám odpadnout. Každý den si však místo raději poctivě dezinfikujte. Kromě kožních výrůstků vás může trápit i akné na zádech. Jak se ho zbavit?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu