V zimě se zvyšuje riziko vzniku vrásek. Zbavte se některých zlozvyků a pleť vám poděkuje

 Krása 
21. prosince 2019 09:18 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
V zimě pleť hodně trpí Depositphotos
S nástupem zimy více trpí i pleť. Nejhorší pro kůži je, když na teploměru klesne teplota pod 5 stupňů Celsia. V té chvíli se výrazně zvyšuje riziko vzniku vrásek. Mazové žlázy totiž zpomalují svou činnost a kůže je vysušenější. Dopad mrazivého počasí ale můžete zmírnit i vy sami. Stačí se zbavit některých častých zlozvyků.

Zlozvyků, kterými své pleti nevědomky ubližujeme, je mnoho. Vyvarujte se alespoň některých z nich, vaše pleť vám za to bude velmi vděčná.

Omezte dlouhé teplé koupele

Mnoho lidí si po návratu domů z práce vychutnává dlouhou teplou sprchu nebo horkou koupel. Díky tomu zapomenou na strasti a skvěle zrelaxují. Zapomínají ale na to, že pleti taková horká koupel vůbec nesvědčí, velmi ji totiž vysušuje. Mějte proto na paměti, že v zimě si kůže netvoří tak rychle ochrannou vrstvu a je nutné ji více zvlhčovat.

Dlouhé horké koupele omezte na minimum nebo si je nedopřávejte tak často. Nahraďte je třeba relaxací při masáži nebo aromaterapií.

Dejte sbohem kousavým svetrům

Pleť dostává v zimě dosti zabrat a je tak nežádoucí ji zatěžovat ještě dalšími negativními vlivy. Jde například i o nevhodné oblečení, obzvláště pak svetry. Kontakt pokožky s vlnou nebo umělými vlákny totiž kůži vůbec nesvědčí. Nemusíte se hned vlněných svetrů vzdávat, ale naučte se oblečení chytře vrstvit. Na kůži si dejte oblečení z kvalitní a příjemné bavlny, která pokožku nedráždí, a teprve na tuto vrstvu oblékněte huňatý svetr. Vybírejte si takové střihy, aby vás materiál nikde nesvědil. A pokuste se také omezit používání změkčovadel a aviváží, které mohou citlivou kůži v zimě více dráždit.

Dopřejte pokožce dostatek vlhkosti

Přechody z chladného zimního počasí do přetopených místností se suchým vzduchem mohou potrápit nejen dýchací cesty, ale i vaši pokožku. Opatřete si do místností zvlhčovač vzduchu a uvidíte, jak vám bude pleť zase zářit.

Nemusíte si hned pořizovat drahý zvlhčovač vzduchu, vystačíte si i s obyčejným rozprašovačem na květiny nebo postavte na radiátor misku s vodou.

Nepodceňujte šálu a rukavice

Když je vaše kůže vystavena chladnému vzduchu, vznikají na ní pouhým okem neviditelné prasklinky. Mírně zarudne, je suchá a poničená. Pokud je to možné, noste v chladném počasí rukavice a šálu a udržujte pokožku v teple.

Dovolte kůži dýchat

V zimě s oblibou sáhneme po silných hutných krémech, které pokožku sice dokonale ochrání před okolními vlivy, ale už nerespektují její potřeby. Pokud totiž kůži potřete neproniknutelnou vrstvou krému, znemožníte už tak zimou vyprahlé pokožce volně dýchat a zvlhčovat se. Vyhýbejte se proto balzámům a krémům s minerálními oleji.

Omezte peeling a zasportujte si

Pro zimou vyčerpanou kůži je peeling velký zásah, omezte ho proto v zimě na minimum. Starou kůži můžete odstranit jemnou masáží konečky prstů. Uvidíte, že se při ní budete cítit báječně.

Pleti pomůžete také sportem. Stačí si trochu zacvičit doma a hned se vám díky zvýšenému průtoku krve kůže krásně napne a pomůže vám s vyhlazením vrásek. A nezapomeňte ani na kvalitní kosmetiku, ideálně s obsahem kyseliny hyaluronové. Ta pomůže udržovat pleť svěží a vypnutou i v náročných zimních měsících. O kyselině hyaluronové jsme více psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...