Zvětšení poprsí patří k nejžádanějším zákrokům plastické chirurgie. Co je dobré vědět, než se pro něj rozhodnete

 Krása 
14. ledna 2021 11:44 / Ema Maxová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Mnoho žen si přeje zvětšení poprsí Pixabay
O krásných ňadrech sní mnoho žen. Zvětšení poprsí patří mezi nejžádanější zákroky plastické chirurgie. Není divu: na tuto operaci chodí ženy všech věkových kategorií od plnoletosti až po zralý věk. Zatímco k omlazující plastické operaci musí žena „dozrát“ věkem, po větších prsou touží většinou od okamžiku, kdy pozná, že větší už jí nenarostou.

Na operační stůl proto uléhají nejen dívky sotva zletilé, ale i dámy po padesátce, které se rozhodnou handicap odstranit a jejich zdravotní stav jim to umožňuje.

Zvětšení před těhotenstvím - ano či ne?

Zvětšení prsou (augmentaci) je možné absolvovat už před plánovaným těhotenstvím, ale lékaři varují, že po porodu a kojení se prsa mohou poněkud změnit. Někdy se mohou změnit i k lepšímu, po kojení změknou a usadí se, někdy mohou ale poklesnout a tvar může být výrazně horší. Podle nich je optimální s operací počkat až po dětech. Ale slečna, která chce řešit problém malých prsou hned, se nemusí bát, že by prsní implantáty měly negativní vliv na těhotenství nebo kojení. 

Výběr správného tvaru a velikosti

Před zákrokem je velmi důležitá konzultace, kdy lékař zhodnotí stav prsů pacientky, vyslechne si její žádost na tvar a velikost prsů a doporučí možné varianty operačního výkonu, velikost a tvar implantátu. „V našich podmínkách nejčastěji používáme jemně texturované silikonové implantáty, které jsou hrubé na povrchu, a proto vykazují nejmenší riziko opouzdření a nezpůsobují ani jiná onemocnění prsu,“ objasňuje MUDr. Libor Kment.

„Klientka si může vybrat z velkého množství tvarů a profilů od různě vysokých kulatých implantátů po různě tvarované implantáty anatomické, a to ve všech velikostech.“

Plastičtí chirurgové zpravidla doporučují velikost 200 až 350 ml, protože tak prsa působí přirozeně a je menší riziko, že kvůli své váze poklesnou. Touží-li žena po výrazném zvětšení a plném dekoltu, nabídne chirurg implantáty kulaté. Druhá možnost, implantáty anatomické, mají tvar kapky a nejvíc se blíží přirozenému vzhledu prsu a zejména u velkých velikostí působí přirozeněji. Podle tvaru a velikosti poprsí se pak implantáty vkládají pod prsní žlázu nad prsní sval anebo pod sval. Nejčastější operační přístupy jsou v dolní části prvního dvorce, takže v pigmentaci se jizva ztratí, anebo v podprsní rýze, při které se operatér zcela vyhne prsní žláze a jizva je případně viditelná jen při pohledu zespodu.

Hojení

“Augmentace se provádí v celkové anestezii, stejně jako ostatní operace prsou, po ní následuje jedno až dvoudenní hospitalizace,” popisuje plastický chirurg. “Všechny stehy se dnes většinou používají vstřebatelné, takže jejich vyndavání odpadá, během několika týdnů se rozpustí. Pokud jsou během operace zavedeny drény, odstraňují se za den až dva. Šest týdnů je nutné nosit podprsenku bez kostic ve dne i v noci a pět týdnů nespat na břiše. Po dobu 4 až 6 týdnů po plastické operaci prsou je vhodné překrývat jizvy proužkem nealergizující náplasti,” uzavírá doktor Kment.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum