Už jste připravily svoje vlasy na zimu? Je to velmi důležité

Vlasy v zimě potřebují zvláštní péči
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
19. prosince 2019 10:54 / Depositphotos
  0   0
Zima zrovna začala a možná se divíte, co se to děje s vašimi vlasy. I ty je totiž potřeba na zimní období pořádně připravit, aby v zatěžujícím zimním období byly zdravé a krásné.

Podobně jako léto a slaná mořská voda na našich dovolených, také zima je pro vlasy velmi zatěžujícím obdobím. Naše vlasy se totiž nejspíš ještě ani nevzpamatovaly z letní dovolené a už je tady zima, se kterou pro vlasy a pokožku přichází období sucha.

V zimě je třeba regenerovat

Pokud vás už na začátku zimy trápí suché vlasy bez lesku, je potřeba sáhnout po regeneračních šamponech, balzámech a kúrách, které je opět oživí. Vaše vlasy budou vyhlazené, s posílenou strukturou a budou zase zářit. Pokud máte problém se splihlými vlasy, doslova zázračný je mandlový olej, který stačí nanést do konečků.

Vlasy poznají, co jíte

Zdají se vám vaše vlasy dostatečně hydratované, přesto ale v objemu pokulhávají? Pak je potřeba upravit životosprávu. Strava by měla být bohatá na bílkoviny a měla by obsahovat vysoký podíl celozrnných produktů. Ty totiž vlasům dodávají dostatek potřebných živin. Látky jako zinek, biotin, selen, kyselina křemičitá a vitamin B zase podporují růst vlasů a také je posilují.

Zimní čepice dají vlasům zabrat

Kulichy, čepice, nebo dokonce beranice představují pro vlasy opravdu velkou zátěž. Většinou po sundání čepice nám z hlavy trčí vlasy nahoru. To způsobuje suchý vzduch z topení v kombinaci s třením vlasů o pokrývku hlavy. Ty pak v sobě mají elektrický náboj, se kterým se prakticky nedá nic udělat. Pomůžou jen produkty proti elektrizování vlasů. Působení těchto stylingových sprejů se většinou aktivuje při fénování.

Neocenitelným pomocníkem pro vlasy v zimním období je překvapivě také suchý šampon. Ten se stává v poslední době stále oblíbenějším. Umožňuje jednak rychlou úpravu vlasů, dodá jim potřebný objem a svoje využití najde i u rychle se mastících vlasů. Dále čtěte: Trápí vás suché a popraskané ruce? Naučte se o ně pečovat.

Mirka Malá | inStory.cz
Témata: vlasy, zima, hydratace, styling
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi berou útokem malebný ostrůvek

Dům a zahrada

Vypěstujte si domácí štěstí. Jde o drobnou nenáročnou rostlinku

Bydlení

Propojte Japonsko a Skandinávii a vyjde vám japandi styl. Trend roku 2021

Zavřít reklamu