Nové boty občas tlačí. Vyzkoušejte triky, které pomohou

Z bot se vám mohou udělat puchýře
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
20. května 2020 09:10 / Depositphotos
  28   0
Pořídili jste si nové boty, ale zjistili jste, že vás při delší chůzi tlačí? Každý krok v botách, které vám nesedí, bolí. Po krátké chvíli se vám udělají otlaky a puchýře, což není nic příjemného. Tento problém má řešení. Vyzkoušejte následující triky, díky kterým vás chůze nebude už tolik bolet.

Koupili jste si nové boty a nepochybně se už nemůžete dočkat, až s nimi okouzlíte své okolí. Problém je v tom, že chůze v nich není příjemná. Nějakou chvíli trvá, než se nové boty rozchodí, proto zkuste následující vychytávky.

Vyzkoušejte sílu napínáku

Napínák vám roztáhne boty. Můžete si ho pořídit ze dřeva či kovu. Využijete ho na tenisky, baleríny či mokasíny. Hodí se do téměř do všech bot s výjimkou těch na vysokém podpatku. Nemusíte se bát, že by napínáky deformovaly tvar vašich bot. Jednoduše ho tam dejte a druhý den své boty zkontrolujte. Pokud vaše boty nebudou ještě dostatečně roztažené, nechte v nich napínák i další dny.

Udělejte si kuličku z novin

Kupujete si rádi noviny? Přečtete si je a následně vyhodíte? Děláte chybu, protože je můžete využít ještě jinak. Nejprve zmačkejte noviny do kuličky. Následně je navlhčete a nacpěte do bot. Vytáhněte je až ve chvíli, kdy novinový papír bude zcela suchý. Pokud se vám v botách stále nebude dobře chodit, proces ještě několikrát zopakujte. Pokud nemáte noviny, tuto fintu můžete zkusit i s obyčejným papírem.  

Fénujte místa v botách, která vás tlačí

Nejdříve si najděte několik párů ponožek. Možná vám bude stačit i jeden, ale velmi silný. Oblečte si na chodidla co největší vrstvu ponožek a nazujte si boty. Pokud to nepůjde, pomozte si třeba obouvací lžící.

Poté si vezměte do rukou fén. Pouštějte z něj horký vzduch na místa v botách, která vás tlačí. Během toho se v nich trochu pohybujte. Provádějte to minimálně patnáct minut. Možná vás to nebude bavit, ale pak se vám bude v nových botách krásně chodit.

Dejte boty do mrazáku

Možná vám tento trik bude připadat trošku bizarní, ale funguje. Nachystejte si igelitové sáčky. Naplňte je vodou a dobře zauzlujte. Poté sáčky vložte do bot, které vás tlačí. Následně boty i se sáčky dejte do mrazáku. Nechte je tam tak dlouho, dokud voda v botách nezmrzne.

Obuv vytáhněte a zmrzlé sáčky v nich nechte ještě zhruba půl hodiny. Zmrzlá voda boty roztáhne. Dále čtěte: Antiperspiranty někdy zanechávají na oblečení skvrny. Pomohou na ně silonky i aspirin.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kus země na břehu Atlantiku. Podzim je ideální doba na jeho objevování

Dům a zahrada

Přehled roušek a ostatních ochranných pomůcek. Jak dlouho vydrží a jak se o ně správně starat

Bydlení

Krásné truhlíky na balkonech létem nekončí. Nasaďte do nich květiny, které pokvetou na podzim

Zavřít reklamu