Ochlaďte se skvělým domácím ananasovým čajem s tymiánem nebo rozmarýnem

 Ostatní 
29. července 2020 11:33 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Ledový domácí čaj je efektní a chutná skvěle Depositphotos
Meteorologové slibují, že druhá polovina léta přinese konečně pořádné letní teploty. Takže nějaký ten nápad na domácí studený drink se bude hodit. Co takhle ananasový čaj s tymiánem?

Zdá se vám to jako špatná kombinace? Vůbec ne. Tenhle studený čaj vypadá ve skleněném džbánu skutečně velmi efektně a také velmi dobře chutná. Navíc jeho výroba je fakticky velmi rychlá.

Co budete potřebovat

Nic moc. Při přípravě domácího ananasového čaje s tymiánem potřebujete jen osm sáčků dobrého zeleného čaje, dvě snítky čerstvého tymiánu a polovinu čerstvého ananasu. A samozřejmě spoustu ledu, ale ten během léta v mrazáku asi nechybí nikomu. Pokud nejste zrovna milovníky tymiánu, nahraďte ho rozmarýnem, který se k ananasu rovněž skvěle hodí.

Budete překvapeni, jak osvěčující čas během chvilky vyrobíte. Bude chutnat nejen vám, ale i vaší rodině či přátelům a v neposlední řadě také dětem poté, co se vydovádí na zahradě nebo v bazénu.

Jak na to

Jednoduše. Dejte prostě jen vařit vodu. Až ji přivedete k varu, přelejte ji do nádoby, ve které budete celý studený ananasový čaj s tymiánem připravovat a ponořte do ní sáčky se zeleným čajem a také tymián.

Nechte čaj a tymián ve vodě louhovat za stálého míchání zhruba po dobu čtyř až pěti minut. Následně čajové sáčky vyndejte a nechte vychladnout.

Až bude čajový základ zcela studený, vyjměte i tymiánové snítky. Poté přidejte nakrájený čerstvý ananas a vše zalijte ještě stejným množstvím studené vody.

Jak čaj servírovat

Pro ty, kdo mají v horku opravdu rádi studené, dejte do velkých sklenic samozřejmě nejprve kostky ledu. Ty zalijte čajem i s ananasovými kousky a dozdobte trochou čerstvého tymiánu.

Pokud nechcete mít ananasový čaj příliš studený, vystačíte si samozřejmě s jeho přirozenou teplotou, kterou získá po vychladnutí.

Pokud čekáte návštěvu, můžete vše přelít do velkého skleněného džbánu s ledem, odkud už budete svým hostům tento velmi efektní a také lahodný čaj servírovat do sklenic. Dále čtěte: Úžívejte si léto se vším všudy. Tohle by vám doma nemělo chybět na výrobu koktejlů.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Kdy je čas na první kosmetiku a kdy je vhodné aby se malé slečny začaly líčit

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu