Správný kartáč může zlepšit zdraví vlasů a naopak. Zjistěte, jaký je pro vás vhodný

 Krása 
26. července 2020 12:11 / Mirka Malá
  1
📷
4 fotografie v galerii
Jemné vlasy také vyžadují speciální typ kartáče Depositphotos
Správný kartáč může zlepšit zdraví vašich vlasů a naopak, použivání toho nesprávného může způsobit jejich velké poškození. Proto je tak důležité vybrat si ten správný.

Někteří lidé navíc dokonce kartáčování vlasů nemají rádi, ale je to proto, že nepoužívají správné kartáče. Dobrý kartáč je totiž nejen důležitý pro vlasy samotné, ale česání je tak i mnohem příjemnější.

Dobrý kartáč by měl řešit specifické potřeby vlasů, pomůže při jejich rozmotávání, poskytuje lesk, vyhlazuje pokožku, stimuluje vlasovou pokožku a nebude tahat.

Kudrnaté vlasy

Kartáčování ve sprše může pomoci snížit kudrnatost vlasů, takže vlasoví odborníci doporučují jak kartáč pro kudrnaté vlasy, tak sprchový kartáč. Pokud máte navíc středně silné až silné vlasy, vyberte rozmotávací kartáč s nylonovými štětinami. Také kartáč na vlasy s kančími štětinami je všestranný a hodí se pro vlasy jakékoli délky a textury.

Husté vlasy

Pro ty, kdo mají husté vlasy, je vhodný kartáč s nylonovými špendlíky s antistatickou podložkou z přírodní gumy. Dokáže podle vlasových odborníků odstranit z vlasů spleti, odděluje vlasy od sebe, je také vhodný pro finální styling a vyhlazování při sušení foukáním.

Jemné a křehké vlasy

Jemné a křehké vlasy vyžadují samozřejmě také jemný kartáč. Vyberte si tedy ten se senzitivními štětinkami. Takový bude k vašim vlasům šetrný a stejně tak k vaší pokožce hlavy, což je zvlášť důležité, pokud vlasů máte méně.

Není zkrátka kartáč jako kartáč. Pokud si ani teď nevíte rady s výběrem toho správného, požádejte o radu vaši kadeřnici, která zná vaše vlasy nejlépe a poradí vám ráda s výběrem.

Poradit se při výběru toho správného kartáče samozřejmě můžete i přímo ve specializovaném obchodě. Výběr toho správného kartáče ale rozhodně nepodceňujte a raději mu věnujte trochu času, než abyste vaše vlasy trápily nesprávným kartáčem nebo dokonce hřebenem. Dále čtěte: Pokud máte místo vlasů drsnou a nepoddajnou suchou slámu, máme pro vás rady, co s tím.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Domácí kyslíková terapie je snadnou cestou ke zlepšení stavu pleti

Tech

Problémy solárních technologií. Emise z výroby panelů jsou obrovské

Zavřít reklamu