Meruňky obsahují obrovské množství vitaminů. Pravidelná konzumace má skvělé zdravotní účinky

Meruňky obsahují velké množství vitaminů
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zdraví 
08. srpna 2020 07:37 / Pixabay
  5   2
Meruňková sezona je v plném proudu. Meruňky mají výrazně pozitivní vliv na lidské zdraví. Málokdo však ví, na co konkrétně nejvíce účinkují. Zjistěte, jaké zdravotní benefity vám při pravidelné konzumaci dodají.

Meruňky chutnají sladce a mají léčivé účinky. Pokud je pěstujete na zahradě, máte vyhráno. Pomohou vám s různými zdravotními neduhy. Kromě toho, že je můžete samostatně sníst, lze si z nich udělat buchtu, marmeládu nebo sladké knedlíky.

Nervozita a stres

Pokud se cítíte nervózní, udělejte si chvilku pro sebe. Relaxujte s meruňkami, několik jich snězte. Měly by vás trochu uklidnit. Obsahují totiž velké množství minerálů, které mají pozitivní vliv na nervovou soustavu. Nepočítejte však s tím, že by vás meruňky zcela zbavily úzkostí či depresí. Mohou pro vás být však podpůrným doplňkem.

Vysoký tlak

Vysoký tlak je častý problém, který by se rozhodně neměl podceňovat. Pokud trápí právě vás, zařaďte do svého jídelníčku meruňky. Obsahují velké množství draslíku, který dostává vysoký tlak pod kontrolu. Meruňky navíc dokáží napomáhat v regulaci cholesterolu, takže fungují jako prevence před vznikem kardiovaskulárních chorob.

Oslabený imunitní systém

Pravidelná konzumace meruněk posiluje imunitu. Obsahuje vitamin A, který funguje jako stimulant imunitního systému. Podpoří odolnost proti různým infekcím. Výjimkou nejsou ani chronická infekce nosních dutin a hltanu. Meruňky dále obsahují vitamin C, který pomáhá předejít nachlazení.

Potíže se zažíváním

Meruňky mají dobrý vliv na žaludeční potíže. Dokáží nastartovat metabolismus. Pročistí střeva, takže jsou skvělou prevencí před zácpou. Pomáhají i při pálení žáhy. Dokáží si poradit s překyseleným žaludkem. Každý den si dejte dvě meruňky a vaše zažívání vám poděkuje.

Nekvalitní spánek

Pokud se vám špatně spí, nesahejte hned po prášcích na spaní. Uspořádejte si každodenní režim tak, abyste chodili denně spát ve stejnou hodinu a k tomu konzumujte meruňky. Obsahují velké množství vitaminů řady B, které mají pozitivní vliv na nervovou soustavu. Díky nim se před spaním trochu zklidníte.

Demence

Demence je porucha paměti a osobnosti. Nedá se léčit. Jedinec, který demencí trpí, je postupně odkázán na pomoc druhých. Nejčastější příčinou demence je Alzheimerova choroba, její výskyt aktuálně prudce stoupá.

Demenci se můžete snažit předejít prevencí. K tomu vám pomůže pravidelná konzumace meruněk. Šťavnaté ovoce totiž obsahuje velké množství kyseliny listové, která snižuje riziko vzniku demence. Kromě toho zpomaluje tvorbu vrásek.

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu