Sex po padesátce může být skvělý, jen musíte vědět, jak správně na to

 Vztahy 
18. dubna 2017 07:30 / Jitka Jahodová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Sex po padesátce může velmi dobře fungovat Shutterstock
Sex po padesátce nemusí být stejný jako ve dvaceti, přesto může být velmi příjemný a naplňující.

Milostný život po padesátce rozhodně nelze pokládat za dohrávající symfonii. Už to sice nebude rock and roll, ale stále to může být dobrá muzika. Věkem se změní život, hodnoty i nasazení v ložnici, ale užívat si můžete klidně jako v mládí.

Reprodukční endokrinoložka z New Yorku, připravila na základě statistických dat studii o sexu ve vyšším věku. Lidé po padesátce nemusí mít méně kvalitní sex než ve dvaceti, ale je třeba udělat jisté změny, abyste na něj těšili stejně jako před pár lety.

Dejte si více času

Bude potřebný. Sex ve výtahu mezi prvním a třetím patrem již nebude zřejmě vaše priorita. Milujte se v klidu, protože právě klidné milování je označováno za nejuspokojivější. Tělo už nedokáže tak rychle reagovat na vzrušující podněty a milování už není natolik živočišné, ale je spíše o něžnostech. Orgasmus a celkový prožitek však může být o to intenzivnější.

Plánujte a vysílejte signály

Zní to zvláštně, ale po padesátce si lidé v sexu užívají nejvíce pohody. Ale důležité je plánovat. Mladší lidé si obvykle své aktivity příliš neplánují, ve vyšším věku je to dobré kvůli očekávání, i jisté periodicitě. Víte, že se milujete a chcete milovat. Proto je orgasmus mnohem hlubší, než když jde jen o povrchní vybití sexuální touhy. Navíc vysíláte tomu druhému jasný signál, že o něj stále máte zájem. To hodnotilo jako jeden z nejlepších pocitů nejvíce dotazovaných párů.

Buďte něžní

Z výzkumu vyplývá, že po padesátce už není prioritou střídání sexuálních poloh nebo lůžková gymnastika. Naopak nejvíce si páry užijí milování plné vzájemné něhy. Ta dokonce zůstává i v případě, že partnerka má problém dosáhnout orgasmu a muž erekci. Něha, tulení, vzájemné doteky a potěšení z tělesné blízkosti však zůstávají.

Bezstarostnost

Přechod ženy je obvykle velkým zlomem v sexuálním životě starších párů. Po menopauze už není třeba se chránit před početím, což dává sexuálnímu životu nesmírnou svobodu a vy si můžete užívat společné chvíle bez obav.

Ze všech bodů vyplývá jediné. Sex po padesátce může velmi dobře fungovat. Do hry mnohem více než v jiném období života vstupuje zdraví. Po padesátce i ve vyšším věku se stává milostný život i lakmusovým papírkem vitality, energie a kondice. Proto pokud si stále dopřejete kvalitní zážitky v intimní rovině, zároveň tím prověřujete svůj zdravotní stav. A pokud je v pořádku, je to další důvod k radosti ze života.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej