Za jak dlouho spálíte 100 gramů klasického cukroví? Možná se budete divit, kolik úsilí musíte vyvinout

 Zdraví 
25. prosince 2021 08:14 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
O Vánocích je těžké odolat těm dobrotám Pixabay
Rohlíčky, linecké, perníčky, vosí hnízda a další cukroví nesmí chybět na žádném vánočním stole. Víte ale, kolik úsilí musíte vyvinout, abyste spálili tyto dobroty? Budete se divit.

Češi snědí v průměru kilogram vánočního cukroví. To je holý fakt. A ještě horší je, že v jednom kilogramu, což představuje asi 50 kousků vanilkových rohlíčků, se ukrývá neuvěřitelných 22 222 kJ. Není se čemu divit, že spousta lidí přibere přes Vánoce i pět kilo. Pokud se chcete vyhnout tomu, aby vám ručička na váze vyletěla výše, než jste zvyklí, a přitom stále mlsat, pak je potřeba sportovat. A ne zrovna málo.

Cena za kilogram

Máslo, cukr, ořechy, mouka, čokoláda - základní suroviny klasického vánoční cukroví. Jde o nešťastnou kombinaci sacharidů, tuků a bílé mouky. Pro tělo je to doslova kalorická bomba, kterou spálíte jen pravidelným sportováním. A jeden běh nebo hodina na kruhovém tréninku rozhodně nestačí. Přesvědčte se o tom níže.

Za jak dlouho spálíte 50 rohlíčků

 • rychlá chůze 11,69 hodin (za hodinu spálíte 1900 kJ)
 • kruhový trénink 11 hodin (za hodinu spálíte 2000 kJ)
 • běh rychlostí 12 km/hod 8,82 hodin (za hodinu spálíte 2520 kJ)
 • běh rychlostí 15 km/hod 6,23 hodin (za hodinu spálíte 3570 kJ)
 • běh na lyžích 10,58 hodin (za hodinu spálíte 2100 kJ)
 • spinning 9,45 hodin (za hodinu spálíte 2350 kJ)

Když to nepřeháníte

Ve sto gramech klasického vánočního cukroví přijmete zhruba 1/3 třetinu denního energetického příjmu. Pokud si myslíte, že i 100 gramů je velké množství, tak se asi budete divit. Pro představu. Toto množství představuje 10 kousků lineckého nebo rohlíčků, 7 pracen nebo 5 vosích úlů. A jak dlouho je budete spalovat? 

Za jak dlouho spálíte 100 g cukroví

 • 125 minut klidné chůze
 • 45 minut na běžkách
 • hodina na snowboardu
 • 33 minut spinningu
 • 1,5 hodiny bruslení

Správné spalování

Základem úspěchu hubnutí je nastartovat spalování. Do této fáze se dostanete až po půl hodině intenzivního pohybu. Ovšem tempo spalování má každý jiné. Trénovaní lidé spálí při stejném tempu méně energie než netrénovaní. Velkou roli v tom hraje také věk i hmotnost. Že jste pořád ještě v aerobní fázi pohybu, tedy že spalujete, poznáte hodně zjednodušeně podle toho, že byste měli být schopni si například při běhu nebo chůzi stále povídat. Pokud tomu tak není, zadýcháváte se, tělo není schopné odbourávat tuky a energii si bere z cukru. Výsledek? Jen únava, vlčí hlad a tuky stále na svém místě. 

Zdroj: jimejinak.cz, living.iprima.cz.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Dana (50): S manželem nám to neklapalo. Našla jsem si milence a ztratila úplně všechny

Tech

První cestovní hypersonický letoun od dob Concordu. Žádný velký fofr to ale není

Zavřít reklamu