Pokud si vykládáte tarotové karty, je důležité, zda s nimi umíte správně zacházet

 Ostatní 
04. ledna 2022 17:08 / Mirka Malá
  1
📷
2 fotografie v galerii
Správné používání tarotu se pojí s intuicí a vnitřní moudrostí Pixabay
Tarotové karty vedle astrologie patří k nejužívanějším prostředkům předpovědi budoucnosti. Dají se snadno koupit i s návodem a řada žen si je vykládá doma, popřípadě s kamarádkami. Ale je to skutečně tak jednoduché a může to vůbec fungovat?

V poslední době jsou tarotové karty opravdu na vzestupu a není se co divit. Koronavirová krize zatočila s psychikou i životy mnoha lidí a taroty přeci mohou pomoci.

Co jsou tarotové karty

Tarot je zjednodušeně řečeno takový systém věštění se 78 kartami, který symbolicky ztělesňuje archetypální síly nevědomé i vědomé, vnitřní i vnější. Tarotové karty, které se v různých podobách používají více než půl tisíciletí, jsou obrazovými hovorovými body, bohatými na symbolický jazyk.

Tento jazyk pak má poskytovat přehled o životní cestě člověka, měl by reflektovat minulost, popsat  přítomnost a samozřejmě nastínit budoucnost. Symbolika karet je hodně prosycena mýty, okultismem a tajemnem. To je především důvod, proč jsou tarotové karty tak lákavé.

Slavný psychoanalytik Carl Jung byl velkým fanouškem tarotu. Koncept archetypů, který tarotové karty mají, vlastně krásně zapadl do jeho vlastního systému. Archetypy jsou modely lidí, chování nebo osobností, například Pečovatel, Hrdina, Rebel atd, jak je popsáno ve Woman and Home.

Podle Jungovy teorie jsou archetypy vrozené tendence, které hrají roli při ovlivňování lidského chování.  V jungovské psychologii představují archetypy univerzální vzorce a obrazy, které jsou součástí kolektivního nevědomí. Jung věřil, že tyto archetypy dědíme podobně jako instinktivní vzorce chování. Slavný psychoanalytik vnímal tarot jako psychologické obrazy a symboly, se kterými si člověk hraje, protože nevědomí si jakoby hraje s jeho obsahem. 

Můžete tarotu porozumět doma v obýváku?

Porozumět tarotu není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Pochopení obecného významu každé karty je totiž jen začátek. Skutečná síla přichází v používání karet k využití vaší vlastní intuice a moudrosti, abyste mohli začít podnikat pozitivní kroky k lepší budoucnosti.

Jinými slovy, pokud nejste připraveni psychicky a myslíte, že vám jen významy jednotlivých karet řeknou, co zjednodušeně řečeno bude zítra, pak je úplně zbytečné, abyste si tarot vykládali. Pokud ale řešíte životní problém a chcete změnu a především jste otevření, pak vám tarot může poskytnout jistý návod.

Lze říci, že pouhým přečtením významu jednotlivých karet v návodu se k ničemu nedoberete. Tarot je totiž cesta k meditaci a všímavosti. Má rozvinout vaše intuitivní schopnosti a využít vaši vnitřní moudrost.

Zkrátka tarot vám může pomoci spojit se s vaší intuicí a najít odpovědi, které se skrývají ve všem od lásky a vztahů až po životní cestu. Ale záleží jen na vás, zda jste na tarot skutečně připraveni.

Zdroj : Woman and Home, Mind Body Green.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leonardo DiCaprio to už přehání, shodují se fanoušci. Jeho nejnovější modelce je totiž jen devatenáct

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu