Pokud je vaše pleť po séru s kyselinou hyaluronovou suchá, pravděpodobně máte špatně nakombinované produkty, které používáte

 Krása 
06. února 2022 11:40 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Kyselina hyaluronová se musí používat správně, jinak nemusí fungovat Depositphotos
Kyselina hyaluronová je kosmetickou modlou, která má hydratovat i vyhlazovat vrásky. Ale může se stát, že místo toho takové sérum vaši pleť ještě vysuší. Ale není to tak úplně její vina. Spíš jde o to, že nevíte, jak správně kyselinu hyaluronovou používat.

Pokud má totiž vaše pokožka málo vlhkosti sama od sebe, respektive o ni nepečujete správně, pak používání kyseliny hyaluronové (HA) nic nespraví. Naopak v takovém případě HA nebude sama o sobě příliš účinná a vaše pleť může být ještě sušší. Obecně platí, že séra mají tendenci schnout na pokožce rychleji než krémy. Paradoxně to může zanechat vaši pokožku suchou,  i když používáte hydratační produkt v podobě kyseliny hyaluronové.

Jde o správnou kombinaci

Chcete-li se tedy takovému negativnímu efektu po aplikaci HA vyhnout, je potřeba sladit všechny produkty péče o pleť, které používáte.

Po aplikaci séra je tedy nutné použít hydratační krém, který uzamkne vodu, než se doslova vypaří z pokožky. Pokud by to nepomohlo, pak zřejmě budete muset zcela svoji péči o pleť změnit. Kyselina hyaluronová je především bojovníkem proti stárnutí a pokud nepomáhá nebo je kontraproduktivní, je dost možné, že používáte takové produkty, ve kterých jsou molekuly HA zkrátka příliš velké a neproniknou dostatečně hluboko do pokožky. Je tedy nutné používat takové produkty, které obsahují malé molekuly HA.

Které produkty s HA používat

Abyste nemusely příliš studovat nepřeberné množství produktů s kyselinou hyaluronovou, můžete si výběr toho správného usnadnit tím, že se poohlédnete po tzv. dvousložkových sérech s HA. Dvousložková séra či krémy s Ha obsahují jak malé, tak i ty větší molekuly kyseliny hyaluronové, takže budou správně působit jak v horních, tak hlubších vrstvách pleti, kde vrásky vznikají.

Pokud se výběru těch správných produktů ale chcete věnovat důkladněji, pak můžete najít tzv. nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, která disponuje mnohem lepší penetrační schopností a proniká tedy do hlubších vrstev pokožky. Rovněž je šikovná kombinace nízkomolekulárního séra a nočního krému s vysokomolekulární HA.

Zdroj: Martha Stewart, Naya.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...