Trápí vás hrubé a nepoddajné vlasy? Při špatné péči se jejich kvalita ještě zhoršuje

Porézní vlasy mají tendenci příliš pohlcovat vlhkost, ale také ji pouštět
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
14. ledna 2019 12:23 / Depositphotos
  1   0
Možná i vy patříte k těm, které trápí porézní a hrubé vlasy. Při špatné péči se však jejich kvalita ještě více zhoršuje. Jak tedy na tento typ vlasů?

Pokud nevíte, zda patříte mezi lidi, kteří mají porézní čili hrubé vlasy, zjistíte to jednoduchým testem. Umyjte si vlasy, ale bez použití kondicionéru. Vlasy si pak prosušte a jeden z nich, který vám vypadne nebo vám zůstane v hřebenu, vhoďte do sklenice s vodou. Pokud jde rychle ke dnu, vaše vlasy jsou velmi porézní. Zůstává-li někde uprostřed, jsou vlasy středně porézní. Pokud je vlas na hladině, můžete být v klidu. Jsou hladké, zdravé a schopné snadno udržet vodu.

Zase ta genetika

Pravdou je, že prakticky každé vlasy jsou do ručité míry porézní. To je dáno genetikou. Takže pokud patříte do skupiny silně porézních vlasů, tak bohužel na tom už nic moc nezměníte. Na druhou stranu ale vězte, že v tuto chvíli vaši hustou a bohatou hřívu obdivuje několik dalších dam. Nicméně vždy záleží čistě na vás, jak o svou hřívu pečujete a jaké přípravky používáte. A tím pádem můžete jejich kvalitu buď zlepšovat a nebo naopak ještě více zhoršovat.

Nejsou vždy na škodu

Ne vždy jsou ale porézní vlasy na škodu. Jejich nositelky jsou idální pro nošení různých drdolů a dalších složitějších účesů, protože při úpravě méně kloužou. Stejně tak by se dalo říci, že další výhodou silně pórovitých vlasů je jejich schopnost dobře pohlcovat účinné látky z vlasových produktů nebo pigment z barev. Zároveň ale také tyto látky a pigmenty rychleji „vypouštějí“. A to je jejich hlavní problém.

Trpí hlavně v zimě

Tím, že porézní vlasy mají tendenci absorbovat hodně vlhkosti, trpí především na podzim a v zimě, kdy je vlhkost vysoká. Vlasy pak ztěžknou a jsou nepoddajné a náchylnější ke krepatění. V zimě se mohou také více vysušovat a lámat, protože vlhkost v nich doslova zamrzne.

Fénování a barvení

Poréznost vlasů ještě více může zhoršit špatná péče. A tím může být barvení nekvalitními barvami, přededvším však odbarvování, používání agresivních přípravků. Ale také špatná technika fénování, kdy si dáváte přístroj na příliš vysoký stupeň nebo nesprávné používání vlasové žehličky, kdy si vlasy vlastně pálíte. O tom, jak správně používat fén či žehličku, jsme psali zde.

Péče, která hladí

Vlasové vlákno porézních vlasů je prakticky poseté mikroskopickými šupinkami. A to by měl být vás cíl. Snažit se tyto šupinky „zatáhnout“. Proto je potřeba u přípravků vybírat takové, které jsou určené pro suché a hrubé vlasy. Takové přípravky dokáží vlas krásně uzamknout. Používejte také přípravky, které ochrání vaše vlasy při vysoušení. 

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte tajemná místa české kotliny, kde vám bude přebíhat mráz po zádech

Dům a zahrada

Královnou masožravých rostlin je mucholapka podivná. Její pěstování není nic složitého

Bydlení

Plastová prkénka nejsou hygieničtější, na dřevěných se bakteriím daří hůře

Zavřít reklamu