Zubní pasta v tabletkách nebo raději klasická pasta?

 Zdraví 
23. dubna 2022 07:22 / Patricie Chládková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Alternativou k zubním pastám jsou v poslední době zubní tablety Pixabay
Dle některých odborníku k čištění chrupu zubní pastu ani nepotřebujeme. U čištění je důležitě se pečlivě zbavit zubního plaku a zbytků jídla. Nicméně pokud stojíte o bělejší a zdravější zuby a svěžejší pocit v ústech, pak je zubní pasta jasným favoritem.

Asi se všichni tedy shodneme, že zubní pasta má v našich koupelnách neodmyslitelné místo, nicméně její podoba se v každé koupelně může lišit. Klasické tuby zubní pasty začínají pomalu ustupovat ve prospěch jiných eko udržitelných variant. Ze všech dostupných možností však z davu vystupuje zubní pasta v tabletkách.

Využití tabletek v praxi

Jak se tedy pastilky při čištění zubů používají? Velice jednoduše stačí v ústech tabletku rozžvýkat a tím ji přeměnit na jemný prášek, který se pomocí slin promění v čistící pěnu, jejíž pomocí pak následně vyčistíte zuby tak, jak jste zvyklí.

Výhodou využití tabletek je omezení plýtvání. Z tuby i s tím největším úsilím nedostanete veškerou pastu ven oproti pastilce, kterou spotřebujete úplně celou.

Dalším benefitem je to, že v každé tabletě se skrývá přesně odměřené množství pro jedno vyčištění, kdežto u pasty máme častěji tendenci jí aplikovat více, než je nutné.

Zubní tablety se většinou prodávají ve skleněných  nebo znovu plnitelných nádobách, tedy další plusový bod pro tabletky.
Jsou ideální také na cestování, kdy si do krabičky můžete odebrat přesné množství potřebné na dobu pobytu.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Watema | Eko pro vás i přírodu (@watema.cz)

A posledních pár benefitů ve prospěch tabletek se týká využití vody. Ta totiž při výrobě ani použití není potřeba. Pastilky stačí jen navlhčit pomocí slin. A jako poslední tady máme fakt, že ve vodě se rády hromadí bakterie a z toho důvodu zubní pasty obsahují spousty přidaných chemikálií, jenž mají za úkol bakterie v pastě korigovat.

U zubních tablet se naopak dbá na co nejčistější a nejjednodušší složení a většina tabletek tak neobsahuje mikroplasty, parabeny nebo syntetické vůně a naopak obsahují extrakty z rostlin, vitaminy nebo fluoridy.

Zdroj: hancockvillagedental.com

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech