Domácí zmrzlina je chutná i bez cukru a chemie!

 Recepty 
15. července 2017 10:16 / Marie Popelková
  1
📷
5 fotografií v galerii
Kalorií se u poctivých zmrzlin bát nemusíte. Shutterstock
Doma si můžete připravit lahodnou, zdravou, dietní zmrzlinu z nejrůznějšího ovoce, bez cukru i mléka. Stačí zvolit ty správné ingredience a budete překvapeni výtečnou lahůdkou za pár korun a bez chemie.

Základ pro domácí zmrzlinu

Téměř každá zdravá zmrzlina by měla obsahovat ovoce, tvaroh a jogurt. K dochucení můžete použít oříšky, semínka, kakao, javorový sirup, stevii a další dobroty. Pak jde jen o správný postup při míchání a mražení. 

Zmrzlina by se měla míchat

Když zmrzlina při výrobě postupně tuhne, potřebuje, aby s ní bylo neustále promícháváno. Takto se utvoří krystalky vody. Připravenou směs proto nalijte do větší nádoby a vložte asi na hodinu do mrazáku. Poté ji vyndejte a dobře promíchejte. Zmrzlina se totiž namrazuje podél stěn a uvnitř zůstává tekutá. Po smíchání opět vložte do mrazáku a každých 20 minut znovu zamíchejte, dokud nebudete s konzistencí spokojeni. Pokud se vám nechce stále směs promíchávat, kupte si domácí zmrzlinovač. Domácí výrobníky zmrzliny zvládnou proměnit ve zmrzlinu nejrůznější směsi. Takto udělaná zmrzlina bude tak akorát nadýchaná. Pokud nechcete do přístroje investovat ani stále hlídat mrazák, použijte pro výrobu zmrzliny mražené ovoce. 

Tipy na složení zmrzliny

  • Dva tvarohy (celkem 500 g) smíchejte se 150 g bílého jogurtu. Mražené ovoce podle chuti (třeba broskve, pomeranče nebo maliny s borůvkami) rozmixujte v mixéru. Směs řádně vyšlehejte a dejte do mrazáku.

  • Dva banány nakrájejte na kolečka, přidejte nakrájené jahody a nechejte přes noc v mrazáku. Následně vše rozmixujte, přidejte dvě lžíce smetany a opět mixujte, dokud se vše nespojí do hladkého krému. Dejte do mrazáku, dokud krém neztuhne. 
  • Tři nakrájené, zmrzlé banány rozmixujte, přidejte šťávu z jednoho malého citronu a dochuťte vanilkovým luskem, mandlovým máslem a nadrcenými oříšky. Vložte do mrazáku.

  • Rozmixujte jahody na pyré, přidejte jogurt a trochu javorového sirupu. Promíchejte, naplňte formičky a nechejte zamrazit.

  • Smíchejte rozdrcené zmrzlé banány s hrstkou zmrzlých borůvek, třemi lžícemi mandlového másla a šesti rozemletými datlemi. Rozmixujte a zamrazte. 
  • Rozvařte dva datle, přidejte dvě lžíce kokosového mléka, vrchovatou lžičku kakaového prášku a zmrzlé zralé banány. Vše rozmixujte a dejte do formiček a do mrazáku.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...