Už vás nudí ty samé účesy pořád dokola? Šátek ve vlasech je nejnovějším trendem

 Móda 
12. července 2017 10:00 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Textilie účes příjemně oživí. Pinterest
Chcete vypadat originálně, nespoutaně a přitom upraveně? Už vás nudí ty samé účesy pořád dokola? Když do svých vlasů zapletete šátek, stuhu nebo krajku, bude váš účes vypadat dokonale a navíc vám další materiál dodá na objemu!

Šátky a stuhy ve vlasech nejsou žádnou novinkou, ba naopak. V minulosti si ženy zdobily své účesy mašlemi velmi často. A věděly proč!

Chybí vám délka a objem?

Už vám třetí léto dorůstají vlasy, ale stejně pořád nejsou tak dlouhé, jak byste si představovala? Nastavte si je šátkem! Buď jej pořiďte v barvě vlasů, aby bylo nastavení co nejméně vidět, nebo šátek naopak přiznejte a slaďte ho se svým outfitem. Blonďaté vlasy klidně nastavte černým šátkem a černé klidně růžovým s květy. Díky šátku bude váš cop navíc mnohem tlustší.

Jak šátek zakomponovat

Účesů, které můžete s šátkem vytvořit, je mnoho. Při prodlužování vlasů nejlépe vypadají zapletené copy, kdy jednoduše vpletete šátek do vlasů a jakmile vám vlasy „dojdou“, pokračujete v pletení dál s šátkem. Použít můžete i jakoukoliv jinou látku.

Když budete mít dostatečně dlouhou stuhu, můžete si ji omotat kolem hlavy jako čelenku a poté volné konce sepnout gumičkou. Spolu s ostatními vlasy zapleťte látku do copu, můžete klidně cop uplést velmi divoce, bude to působit nespoutaně.

Šátky a stuhy se dají skvěle zakomponovat i do drdolů. Nejjednodušší je sepnout vlasy do vysokého culíku, omotat gumičku stuhou, rozdělit culík na dvě části a pak každý pramen omotat stuhou. Stuhu tak nejlépe dostanete mezi vlasy rovnoměrně. Poté oba prameny omotejte kolem gumičky a zafixujte pinetkami nebo další gumičkou – jak jste zvyklá. Návod najdete na konci článku v galerii.

Stuha ale vypadá hezky i v případě, že chcete nechat svou hřívu rozpuštěnou. Napleťte si jeden nebo dva tenké copánky z látky na vaše vlasy a nechte je jen nenápadně vykukovat.

Šátek účes lépe zafixuje

Když své vlasy protkáte stuhami či šátkem, výsledný účes vám bude lépe držet. To platí hlavně u drdolu, který v tu chvíli získá podobné vlastnosti, jako kdyby byl smotaný z natupírovaných vlasů.

Ozvláštní jakýkoliv účes

Díky barevnému doplňku ve vlasech získá účes mnohem hlubší detail. U copu budou více viditelné jednotlivé prameny, drdoly budou větší a bude krásně znatelný směr jejich smotání.

Doplní váš outfit

Šátek je zkrátka úžasným módním doplňkem, a to nejen smotaný kolem krku, ale i zapletený v nejrůznějších účesech. Navíc když přijde neočekávaný větřík a vám začne být chladno, můžete si rozplést účes, rozhodit vlasy a šátek si omotat kolem krku.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...