Přítomnost fotografa u porodu: Úchylka nebo nový trend?

Porod je plný emotivních okamžiků. Není na škodu mít je zdokumentované.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Vztahy 
09. července 2017 08:10 / Pinterest
  0   0
Je jen několik málo okamžiků v životě každého člověka, které se odehrají jen jednou v životě. První pusa, první milování, svatba, první porod a pár dalších věcí. Jelikož jsou první, jsme většinou úplně mimo mysl a vše se děje tak rychle, běží to kolem nás a my ani nejsme schopni to zachytit. Fotografie toho ale schopné jsou!

Porod stojí za dokumentaci

Stále více lidí si nechává fotit právě porod. Je to velice silný okamžik jak pro muže, tak pro ženu. Pokud je muž u porodu, všechno vidí z první řady, ovšem žena je v jiném stavu mysli a většinu věcí si po čase skoro nepamatuje. Porod je plný emocí – bolesti, strachu, radosti, dojetí z prvního spatření vašeho dítěte. To přeci stojí za to, si tyto vzpomínky uchovat.

Stud nechte stranou

Že je to divné? Ale hloupost. Jen si musíte najít fotografa, který se této tématice vyloženě věnuje. Svou práci bere profesionálně a je pozitivně naladěný na stejné vlně, jako jste vy. Někteří fotografové při závěrečné fázi porodu dokonce dojetím pláčou. Fotograf navíc nebude fotit nic nevhodného, zaměří se na oblast od pasu nahoru, na váš obličej, na vašeho partnera a v konečné fázi na vás a vaše dítě. Vše bude fotit s dostatečným odstupem, aby váš porod nijak negativně neovlivňoval.

Výběr fotografa nepodceňujte

Jen jen málo fotografů, kteří se vyloženě zaměřují na porody. Možná znáte úžasného fotografa, který vám nafotil ateliérové fotky, kde sedíte v různých nehybných pózách. I přesto, že jste byli spokojeni, neznamená to, že vám tento fotograf nafotí dobře porod. Ateliérové a reportážní focení je něco úplně jiného a jen málokterý fotograf zvládá dobře oboje. Nejlepší je doporučení od někoho blízkého, ale pokud jej nemáte, sjednejte si klidně deset schůzek a najměte si toho, kdo vám sedne nejlépe.

Skvělý začátek pro fotoknihu

Jestliže se chystáte vytvořit fotoknihu, ve které bude zachycen celý první rok vašeho dítěte, jeho první úsměv, krůčky, sezení na nočníku nebo krmení, toto je jednoznačně skvělý námět na první stranu. Fotografie z porodu jsou velmi realistické, přirozené a plné emocí.

Díky fotografiím můžete mít celý porod krásně zdokumentován.

📷
1
fotografie
Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Kam dál?
Jste spolu už od puberty? Má to své klady i zápory
"Hodné" holky chlapi nechtějí!
Jak docílit toho, aby si vás muž konečně všiml? Vytaste na něj zaručené zbraně
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestování pro nastávající maminky: Jak vyrazit do zahraničí bez rizika?

Zprávy

Hypotéky jdou na dračku. Důvodů je hned několik

Bydlení

Pořiďte si ekologické zelené bydlení. Poradíme, které rostliny jsou nejvhodnější