Obyčejný citron má neobyčejné účinky

 Zdraví 
12. července 2017 07:54 / Bronislava Silná
  3
📷
2 fotografie v galerii
Dopřávejte si vodu s citronem. Je to elixír zdraví! Shutterstock
O prospěšnosti pití vody s citronem či užívání přímo citronové šťávy se už delší dobu ví. Je zajímavé, na kolik potíží citron zabírá.

Citron zdaleka neobsahuje jen vitamín C. Obsahuje i řadu dalších látek, které mají významné účinky na lidské zdraví. Kůra v sobě má antioxidant citrin a limonen, který působí proti růstu nádorů.

Typické účinky na lidské zdraví

Citron zvyšuje obranyschopnost našeho těla. Působí proti vysokému krevnímu tlaku, proti rakovině i proti krvácení z dásní. Má blahodárný účinek na vlasy, nehty a pokožku. Zbaví vás křečových žil. Dodá vám energii a svěžest. Posílí vaše tepny. Citron výrazně zlepší vaše zažívání. Působí pozitivně při snaze o zhubnutí.

Příklady užití

Při bolesti v krku se doporučuje vytvořit si kašičku z medu a čerstvé citronové šťávy. Půl lžíce medu smíchejte se lžící citronu a pomalu nechte rozpouštět v ústech. Pokud nemáte med, můžete zkusit přímo polknout citronovou šťávu. V mnoha případech se rychle bolestí v krku zbavíte.

Při pálení žáhy se taktéž doporučuje použít vodu s citronem. Citron totiž působí v našem organismu zásaditě a zbavuje nás překyselení, které vzniká v důsledku vysoké konzumace bílé mouky, masa a dalších kyselinotvorných potravin.

Citron můžeme užívat místo ústní vody. Posiluje naše dásně a působí protizánětlivě. Výborný je i pro osoby, které trpí paradentózou. Pouze si dejte pozor, pokud použijete neředěnou citronovou šťávu, neměli byste si asi dvacet minut čistit zuby, protože vaše sklovina je v tu dobu změklá a náchylná k poškození.

Nepoužívejte sirupy, ale vodu s citronem. Snížíte přísun cukrů a získáte všechny pozitivní účinky citronu, včetně prevence rakoviny a zlepšení imunity.

Ženy, které trpí silnou menstruací, by měly zbystřit a začít používat citronovou šťávu. Obvykle se průběh krvácení zmírní. Těhotné se zase pomocí šťávy z citronu mohou zbavit ranních nevolností.

Léčivá je i kůra

Jak bylo řečeno na začátku, mnoho léčivých látek obsahuje i kůra z citronu. Bohužel většina dovážených citronů je chemicky ošetřena. Pokud ale narazíte na citrony v bio kvalitě, neváhejte a kůru využijte. Můžete upéct třeba zdravé placičky z vloček, které citronová kůra krásně provoní. Nebo prostě přidávejte citronovou kůru do salátů. Podpoří chuť citronové šťávy. V letních měsících budou takové saláty působit svěžím dojmem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...