Víte, z jakých žen mají čeští muži největší strach? Odhalil to nový průzkum!

 Vztahy 
18. července 2017 10:37 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Muži si na prvním rande na žádné okázalosti nepotrpí. I s večeří by je nemělo přijít na více než tsícovku. Shutterstock
Čeští muži jsou při seznamování opatrní. Bojí se "zoufalek a zlatokopek" a náklady na první rande se musí vejít do 1 000 korun, tak i tyto informace odhalil nový výzkum.

Z průzkumu mimo jiné také vyplynulo, že trend seznamování přes internet rapidně roste a pro více než 50 procent Čechů starších 25 let představuje zcela samozřejmý způsob hledání partnera. Na druhou stranu více než 80 procent z nich má z prvních schůzek domluvených podobnými kanály negativní zkušenosti a roste jejich celková opatrnost. U mužů výrazněji než u žen.

Důvod, proč stále více mužů hledajících vážný vztah, volí seznamky, není jen nedostatek času nebo příležitostí najít si partnerku takzvaně přirozeným způsobem, ale také obava z odmítnutí. Více než tři čtvrtiny mužů přiznávají, že se bojí odmítnutí v reálném životě, nevědí, jak na něj reagovat, řadu z nich dokonce na určitou dobu paralyzuje od odvahy zkoušet to znovu. Odmítnutí v online prostředí je pro ně méně traumatizující, má pro ně prakticky nulový emocionální zásah.

Dalším důvodem, proč muži stále častěji volí pro seznamování právě seznamky, je obava, aby nenarazili na tzv. zoufalky nebo zlatokopky. "Muži starší 35 let, kteří dojdou do fáze, že by se chtěli usadit a založit si rodinu, mají také jasnou představu o partnerce. Vyžadují, aby byla vyrovnaná, aby měla uspořádané hodnoty a aby jejím jediným nenaplněným očekáváním byl ten správný muž pro život – tedy on," vyplynulo z výzkumu. A právě proto se tolik bojí žen starších třiceti let, které označují za tzv. zoufalky, tedy ženy, které nehledají ideál, ale prostě někoho, kdo si je vezme a s kým si naplní touhu mít dítě.

Podle odborníků to opět souvisí s křehkou psychikou mužů – nechtějí si připadat využívaní a jako prostí dodavatelé genofondu. Další obavou mužů, kteří ve svém profesionálním životě dosáhli určitého postavení, je obava, že narazí na protějšek, který nebudou zajímat z lidského, ale z materiálního hlediska, tedy na tzv. zlatokopky. Proto jsou na prvních schůzkách velmi opatrní, nedávají najevo svůj společenský status, volí méně okazalá místa či restaurace a obecně se snaží, aby náklady na jednu schůzku nepřesáhly tisíc korun v případě, že její součástí je společná večeře. Právě tato částka pro ně představuje jakousi psychologickou hranici únosnosti nákladů na to, že se jejich protějšek neukáže být tím pravým.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Dům a zahrada

Zazimování levandule. Pozor si dejte hlavně na stonky

Zavřít reklamu