Potřebujete zabavit vaše dítě? Máme pro Vás tipy.

 Děti 
01. prosince 2016 07:21 / Marie Popelková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Zabavit dítě doma se může na první pohled zdát jako náročný úkol. Internet
Jasně, že můžete prckovi pustit kreslený film, dětský vzdělávací pořad nebo přinejhorším Teletubbies. Ale to už jste udělali určitě mockrát, takže to nebude fungovat nadlouho. Chce to něco jiného, nového, opravdu zábavného.

Nabízíme pár tipů, které vás možná na první pohled přijdou trochu ulítlé. Věříme ale, že v některém z nich najdete zalíbení. 

Schovávání se seznamem I

Po bytě nebo v jednom z pokojů schovejte několik předmětů (hřeben, deštník, kartáček, ovladač…), všechny předměty nakreslete i na papír – pracovní list. Úkol zní: najdi každou z těchto věcí a jakmile ji najdeš, škrtni si ji na seznamu.

Sklenice plná vůní a světla

Brzo se stmívá, chmury doléhají, toužíme po světlu a máme rádi vše teplé, žluté a vonící. Pusťte se do výroby podzimního svícnu a zopakujte si ho i jako vánoční (do velké sklenice na víno)

Potřebovat budete:

  • zavařovací sklenici bez etikety nebo dekorační sklenice (klidně i sklenici na víno na dlouhé šťopce)
  • čajovou svíčku
  • samolepky nebo obrázky s lepicí páskou
  • cokoliv sypkého, barevného, voňavého. My jsme použili meltu, kávová zrna, bílou mouku, kukuřičnou mouku, skořici, kokos.

Nejdříve s dítkem ozdobte sklenici samolepkami nebo obrázky.
Pak připravte sypké věci do misek, dejte dítěti lžíci a nechejte jej konat. Ve vrstvách ať do sklenice sype na střídačku meltu, mouku, kokos a kávová zrnka. Na závěr umístěte do sklenice svíčku a zapalte. 

Staré dobré pískoviště z mouky a kreslení prstem do mouky

Na plech vysypejte polohrubou mouku, nasypejte do ní třeba hrách (jako kamínky) a vemte trychtýř, sítko, nádobky a naběrátka, malé bagříky a hurá do toho. Jo, budete potřebovat taky smetáček a lopatku na úklid :-)

Ulož zboží do regálu

Nachystejte si papír, fixy, letáky ze supermarketů, nůžky a lepidlo. Nakreslete společně obchod s regály. Každý regál pro jiný druh potraviny (ovoce a zelenina, maso, mléčné výrobky, pečivo, rýže a těstoviny, sladkosti, drogerie). Z letáků spolu vystřihněte potraviny a dítko se stává panem vedoucím prodejny a má za úkol uložit zboží správně do regálků.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...