Jaký typ je vaše dítě? Skejťák, romantik, hipster nebo elegán?

 Děti 
17. dubna 2017 12:00 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
13 fotografií v galerii
Oblečení je pro mnoho maminek velice důležité. Patříte mezi ně? Pinterest
Vzpomínáte si ještě, jak jste si říkala, že nakoupíte dítěti oblečení hlavně podle ceny, protože nemá smysl za něj utrácet horentní sumy, když z něj stejně rychle vyroste? Že na pískoviště bude chodit klidně v obnošených věcech ze sekáče, protože je stejně hned roztrhá a zašpiní od písku a hlíny? Tak to je minulost...

Možná jste si slibovala, že koupíte jen pár hezkých kousků na návštěvy a k praktické doktorce a víc to nebudete řešit. A ono ejhle! Najednou chcete, aby vaše dítě chodilo podle nejnovější módy, protože je v tom přeci tak roztomilé!

Zde jsou tipy, jak lze oblékání pojmout a jak podtrhnout dětskou osobnost pomocí jednotlivých stylů. Nikdy ale nenuťte děti do oblečení, které oni samy nechtějí nosit. Pokud díte umí mluvit, nechte ho, ať řekne svůj názor.

Stylové miminko

Možná se váš malý drobeček zatím skoro nepohybuje, na pískoviště nechodí. To ale neznamená, že nemůže vypadat dobře. U nejmenších dětí samozřejmě nejvíce záleží na pohodlí, ale i tak se dá sehnat nespočet věcí, ve kterých váš mrňousek zaboduje u každé návštěvy. Černá je poslední dobou velmi moderní barva, a tak ji dítěti klidně oblékněte. Už neplatí, že každý chlapeček musí být světle modrý a každá holčička světle růžová. Barev se ale určitě nebojte, k dětem prostě patří.

Hipster

U hodně malých dětí máte zatím velké štěstí, že můžete rozhodovat o tom, co budou nosit. Větší děti už mají svou hlavu a nevezmou si na sebe cokoliv. Malému hipsterovi oblékněte kalhoty, které mají užší střih (nikoliv však nepohodlné!), dole je ohrňte, aby byly vidět kotníky – v chladnějším počasí navlékněte dítěti sytě barevné ponožky. Přes košili oblékněte džínovou bundu, můžete přidat motýlka, kšandy, klobouk a nesmí chybět sluneční brýle.

Malý dospělý - kopie rodiče

Výborně vypadá, když na nějakou společenskou událost, jako jsou třeba narozeniny, zahradní party, slavnostní oběd s rodinou a podobně, dorazí otec se synem, nebo matka s dcerou ve stejném oblečení. Působí to roztomile a ostatní zúčastněné stejnokroj velice pobaví.

Romantická duše

Pokud chcete, aby vaše dítě působilo romantickým dojmem, nabízejte mu přírodně vypadající věci.

Děvčátkům zapleťte nedbalý copánek, do kterého vložte květinu, nebo jim upleťte věneček z pampelišek, sedmikrásek, nebo lučních květů. Oblékněte jim květované šaty a volte jemné, nevýrazné a něžné barvy.

Skejťák

Malému skejťákovi dejte džíny, které mohou být trochu níž u pasu. Pokud nosí dítě ještě plínku, tento efekt se vytvoří sám. K tomu zvolte sportovní obuv značky, která je se skateboardingem spojována, oblékněte dítěti volnější tričko a co je nejdůležitější – kšiltovku! A samozřejmě skateboard…

Elegán

K vytvoření vzhledu malého elegána budete potřebovat mokasíny nebo kožené boty, bekovku a sako. Kalhoty volte tak, aby vypadaly velice formálně, přidejte košili, přes ní dejte dítěti svetr nebo pulovr.

Princezna

Holčičky milují princezny, jejich dlouhé vlasy, závoje, šaty, střevíčky a korále. Není potřeba jim princeznovské šaty zakazovat. Kdy jindy si je mohou bezdůvodně vzít, než právě v dětství. Klidně holčičku oblékněte do všeho jmenovaného a netrapte se tím, že se za ní každý otočí, protože bude výrazná.

Inspirace na oblékání dětí naleznete v naší galerii.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...