Panenka bývá nejoblíbenější hračkou. Jak vybrat tu správnou?

 Děti 
23. listopadu 2018 08:57 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Panenka není jenom tak obyčejná hračka Depositphotos
Každé dítě by mělo mít svou panenku. A to dokonce i kluci. Tato hračka je totiž důležitá při rozvoji jejich osobnosti. Proč a jak vybrat tu správnou?

Určitě jste jako malá holčička také měla nejednu panenku. Právě tato hračka se řadí mezi ty nejoblíbenější. Děti s ní mohou prožívat nejrůznější dobrodružství a představy, na které v běžném životě není dostatečný prostor. Psychologové se shodují v tom, že právě panenky hrají významnou roli při formování osobnosti. Je však potřeba vybrat tu správnou.

První panenka

Neexistuje věková hranice, kdy koupit dítěti první panenku. Nicméně první panenku může mít dítě už od jednoho roku a výš. Děti v tomto období nejvíce napodobují své rodiče a další příbuzné či kamarády. Rok a půl staré děti už jsou schopné si hrát na to, že svou panenku krmí nebo chovají.

Panenka pro kluka?

Na tom skutečně není nic špatného, vždyť  i holčičky si občas hrají s auty. To, že si i kluk chvíli hraje s panenkou, není potřeba vnímat jakkoliv patologicky, je to prostě jen další hračka, kterou někde viděl a v tu chvíli se mu líbilo, jak si s ní jiný hraje. Ano, opět napodobuje, zkouší, vžívá se a cvičí fantazii… A z malých kluků také jednou vyrostou tatínci, kteří budou v domácnosti pomáhat s péčí o své dítě.

Není to jen hračka

Panenka není jenom tak obyčejná hračka. Na několik let se z ní často stává společník i do nepohody, navíc plní hned několik funkcí. Mimo to, že dítě zabaví, formou nevinné hry s panenkou může snadněji vyjadřovat pocity a potřeby, což zase pomůže rodičům snáze pochopit chování svého dítěte i jeho postoj k dané situaci. Dítě se učí takové základní sociální dovednosti, jako je empatie a péče o druhé, dále si vaše ratolesti rozvíjejí slovní zásobu a procvičují jemnou motoriku. To  vše je předpoklad k tomu, že z vašich dětí vyrostou jednou báječní rodiče.

Jaká je ta pravá

Zvolit tu správnou panenku je těžké. Zvlášť v době, kdy se jimi obchody doslova jenom hemží. Nicméně vězte, že čím je jednodušší, tím spíše dává dítěti prostor k rozvoji fantazie.

Při koupi se řiďte také těmito vlastnostmi

  • Neměla by být příliš velká a těžká, dítě by ji mělo vzít bez problémů do náruče.
  • Musí mít příslušné hygienické atesty a další certifikáty, o kterých jsme psali zde.
  • Dítěti se bude líbit taková, která je mu trochu podobná; např. barvou vlasů, očí, oblečením.
  • Měla by působit příjemným dojmem, tedy mít vlídný, milý a klidně i usměvavý obličej. Zkrátka musí působit příjemně.
  • Volte raději panenky s příjemným měkkým tělem, protože je pravděpodobné, že s ní bude chodit dítě spávat.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželský pár rozprodal kvůli rozvodu sbírku umění za neuvěřitelných 21 miliard korun

Styl

Brambory je vhodné konzumovat často. Obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Tech

Záhadný error na ISS. Helmy astronautů se plní vodou

Zavřít reklamu