Chcete o vlasy pečovat přírodní cestou? Vyzkoušejte domácí šampon, většinu ingrediencí máte doma

 Krása 
27. února 2019 15:21 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
O vlasy můžete pečovat i přírodní cestou Shutterstock
Láká vás péče o vlasy přírodní cestou? Výroba domácího šamponu je rychlá a jednoduchá, navíc domácí šampon obsahuje jen přírodní suroviny a je vždy čerstvě připraven.

Pro ingredience na vaječný šampon nemusíte chodit daleko. Většina hospodyněk je totiž má v kuchyni vždy po ruce. Potřeba budou dvě vejce. Vyklepněte je do misky a důkladně prošlehejte vidličkou, dokud nebudou pěnit. Přidejte tři lžičky jedlé sody a dvě lžičky olivového oleje. Následně vše zakápněte šťávou z půlky citronu. Vše důkladně zamíchejte a šampon je připraven posílit vaše vlasy. Vždyť ne nadarmo stojí vejce za
tajemstvím krásy vlasů a pokožky už po celá staletí.

Zralejší avokádo

Vyzkoušet můžete také avokádový šampon. V obchodě si dejte na výběru avokáda záležet, aby se vám s ním následně dobře pracovalo. Poohlédněte se po nějakém zralejším kousku, na přípravu bude stačit jeden. Avokádo rozpulte na půlky, odstraňte pecku a oddělte avokádo od slupky. Nakrájejte jej na malé kousky a mixujte ho do hladké pasty. Nezapomeňte přidat dvě lžičky jedlé sody a čtvrt šálku vody. Pak si jen přendejte směs do nějakého kalíšku, který si vezmete s sebou do sprchy.

Pivní šampon

Pro milovníka lahodného moku je možné vyrobit také pivní šampon. Při přípravě je zapotřebí litr vody a půllitr piva. Obě ingredience smíchejte a následně s nimi přelijte vlasy. Pivo dodá vlasům vitaminy a minerální látky a jemné vlasy by po nich měly zesílit. Jak šetrně vyfénovat vlasy, jsme psali zde.

K zimnímu počasí patří také med, který se s oblibou přidává do čaje. Nemusí však sloužit pouze jako sladidlo, ale i jako pomocník s péčí o vlasy. Vezměte dvě lžíce medu a šest lžic teplé vody. Obě ingredience smíchejte, přidat můžete pro vůni i několik kapek esenciálního oleje. Vlažnou směs aplikujte na vlasy, nechte chvíli působit a opláchněte teplejší vodou.

Kondicionér

Za pokus stojí také rozmarýnový kondicionér. Budete potřebovat:

  • 150 ml kvalitního vinného octa
  • 20 ml rozmarýnového extraktu
  • 100 ml vodky
  • 1,75 litru čerstvě převařené destilované nebo filtrované vody

Koncentrát má trvanlivost až šest měsíců. Jeden panák (zhruba 40 ml) koncentrované rozmarýnové vody se rozmíchá ve studené vodě a vlasy po umytí šamponem přelijeme. Přelité vlasy již neoplachujeme vodou, pouze vyždímáme a vysušíme.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu