Jak vybrat vhodnou barvu na vlasy

 Krása 
10. září 2020 08:17 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Barvu vybírejte vždy podle účelu barvení Depositphotos
Vlasy si barvíme z mnoha důvodů. Většinou se snažíme o zakrytí šedin, nebo sledujeme trendy či experimentujeme. A všechny tyto důvody a další věci hrají roli při rozhodování, jakou barvu si vybrat.

Před prvním výběrem barvy si tedy musíme odpovědět na jasnou otázku, proč si chceme obarvit vlasy.

Zakrytí šedin

Zakrývání šedin je jeden z nejčastějších způsobů, proč si vlasy od určitého věku barvíme. Než ale sáhnete po barvě, zkuste využít nejprve různé spreje na šediny a odrosty či barevné šampony a dočasné barvy, se kterými byste měly nějaký čas vystačit.

Pak ovšem nastane okamžik, kdy už je potřeba vybrat si barvu na vlasy. Je celkem složité vyznat se ve všech těch odstínech od různých výrobců. Najděte si takový produkt, který slibuje nejen dlouhodobější zakrytí šedin, ale obsahuje také co nejvíce přírodních látek.

Trendy barvení

Sledování trendů v barvách na vlasy se pro některé ženy stalo velmi důležitou záležitostí. Takže barvu svých vlasů dost možná mění poměrně často.

V takovém případě si vybírejte ze značek, které nabízejí skutečně nejnovější barevné trendy. Tyto barvy hledejte spíše mezi produkty ve vyšší cenové kategorii. V celé barevné škále najdete i velmi odvážné odstíny, které běžné řady barev na vlasy nenabízejí.

Experimetování

Chcete mít růžové, nebo třeba modré konečky vlasů? Žádný problém. Tyto vlasové experimenty jsou dnes už běžné dokonce i mezi dětmi.

V tomto případě ale není úplně ideální na takovou vlasovou kreaci, kterou si navíc chcete vytvořit pro nějakou zvláštní příležitost, třeba párty, vybírat rovnou permanentní barvy. Raději zkuste vybrat z jednodenních sprejů, které jsou ideální pro krátkodobou úpravu barvy vlasů, nebo dočasné barvy, které vydrží několik umytí.

Naučte se také rozeznávat značení jednotlivých barev, což není úplně jednoduchá záležitost. Většina výrobců obvykle na krabičkách uvádí obrazové srovnání původní barvy vlasů a výsledku po barvení. A to je při výběru odstínu barvy dobré velmi pečlivě prostudovat. Dále čtěte: Na balzámu na rty můžete být závislí. Jak najít takový, který bude fungovat a pomůže vám závislosti se zbavit, jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí