Šnečí sliz je převratnou novinkou v péči o pleť. Regeneruje, hydratuje a vypořádá se i s akné

 Krása 
08. listopadu 2020 11:50 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Šnečí kosmetika je velmi populární například v Koreji Depositphotos
Hlemýždí sliz je plný látek, které jsou schopny zjemnit, hydratovat, ale například i vyhladit vrásky a vyléčit aknózní pokožku. V Rusku nebo Koreji se krémy ze šnečího slizu těší velké oblibě a vyzdvihují se nejen jejich anti-age účinky, ale také fakt, že se jedná o čistě přírodní cestu.

Lepkavý průhledný hlen je to poslední, co vás napadne, že byste si chtěli mazat dobrovolně na obličej. Ovšem když zjistíte, že je plný důležitých a prospěšných látek jako například kyseliny hyaluronové, proteoglykanů, peptidů mědi či antimikrobiálních peptidů, které chrání naši pokožku proti nejrůznějším infekcím, UV paprskům či vysoušení, možná změníte názor. Při použití v kosmetice se navíc zpracovává do podoby gelu, který je naprosto bez zápachu.

Napomáhá k omlazení pleti

Sliz se navíc účinně vypořádává se stárnutím pleti, jelikož pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu, tedy složek, které mají vliv na pevnost pleti a celkově mladistvý vzhled. Je rovněž schopen vyhlazovat vrásky a odstraňovat pigmentové skvrny.

Zázračné antioxidanty

Naše pleť se denně setkává s množstvím volných radikálů, které způsobují rychlejší stárnutí pokožky a ztrátu mladistvého vzhledu. Proti volným radikálům účinně bojují antioxidanty, kterými je šnečí sliz doslova napěchovaný.

Hydratuje a zklidňuje

Trápí-li vás svědění nebo máte podrážděnou pokožku, sáhněte po šnečím extraktu. Podrážděnou pokožku zklidní a zbaví vás zarudnutí. Zrovna tak vás zbaví popraskané pokožky z důvodu nedostatečné hydratace a odstraní i drobné jizvičky po akné či poranění. Dokonale ale hydratují i tělová másla, o kterých jsme psali zde.

Léčí aknózní pleť

Šnečí sliz obsahuje mimo jiné i antimikrobiální složky a v kombinaci se svými hydratačními a regeneračními schopnostmi zmírňuje projevy akné, a to včetně zarudnutí.

Alternativa panthenolu

Díky svým regeneračním schopnostem vám šnečí sliz uleví i od podrážděné pokožky od sluníčka. A to nejen v rámci prevence díky vysoké schopnosti hydratovat, ale uleví i při akutních problémech a pomůže se zklidněním spálené pokožky od sluníčka.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželský pár rozprodal kvůli rozvodu sbírku umění za neuvěřitelných 21 miliard korun

Styl

Brambory je vhodné konzumovat často. Obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu