Přemíra alkoholu má negativní vliv i na vaše vlasy

 Krása 
23. června 2017 11:18 / Marie Popelková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Jste pyšná na své krásné vlasy? Tak to nepřehánějte s alkoholem, ten totiž může vaši hřívu značně poškodit. Shutterstock
Chcete mít krásnou hřívu? Pak byste se měly vyvarovat alkoholu. Ten vám totiž může velmi výrazně zhoršit kvalitu vlasů!

Nejčastějšími problémy lidí, kteří konzumují přespříliš alkoholu a svoje tělo opět nehydratují, jsou viditelně matné vlasy, které ztratily svůj lesk, a roztřepené konečky. Specialisté varují, že přespřílišná konzumace alkoholu může vést k situacím, kdy se vyživující elementy z těla zcela vytratí. Toto přímo ovlivňuje stav vlasů. Bez správné dávky vitaminů (hlavně těch ze skupiny B, A, C a E) či vyživujících ingrediencí (biotin, zinek, či kyselina listová) ztratí vlasy svůj přírodní lesk a sílu a stanou se matné, roztřepené a slabé.

Deficit vitaminů a minerálů v organismu se dá samozřejmě léčit jejich doplněním, ale pokud s nadměrnou konzumací alkoholu nepřestanete, nic se tím nevyřeší. Pokud bude nedostatek živin dlouhotrvající, můžete se s krásnými vlasy rozloučit.

Účinky alkoholu na vlasy

Pokud jste jedna z těch, která během večera vypije více než jednu sklenku alkoholu, měla byste vědět, že vypité množství alkoholického pití se odrazí na kvalitě vašich vlasů, a to hned druhý den.

1. Dehydratace

Alkohol je tzv. diuretikum a je všeobecně známo, že způsobuje zrychlenou dehydrataci. V důsledku toho trpí i vlasy, které jsou pak suché a lámavé.

2. Roztřepené konečky

Alkohol vysušuje vlasy. Tím, že je vlas suchý, stává se také slabším a tím je více náchylnější k třepení.

3. Ztráta objemu

Po propitém večeru vás druhý den v zrcadle čeká pohled na zplihlé kadeře. V důsledku všech již zmíněných účinků pití alkoholu už vlasy nemají sílu na to být plné života. Proto jsou bez objemu.

4. Ztráta vlasů

Vaše vlasy, stejně jako jakékoli jiné tkáně v těle, potřebují správnou výživu. Pokud budete pít pravidelně nadměrné množství alkoholu, můžete tím vyvolat nedostatek zinku a vápníku v krvi. To může způsobit vypadávání vlasů.

Jak zmírnit negativní účinky alkoholu

Pokud vás čeká nějaká bujará oslava, po každé jedné skleničce alkoholického nápoje vypijte jednu sklenici vody. Nejen, že budete pít pomaleji, ale zůstanete i hydratovaná a vaše vlasy nebudou tolik trpět.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Slaďoučké borůvky můžete pěstovat i na balkoně. Klíčový je výběr správné odrůdy, výsadba je...