Jak si vybrat ten pravý kondicionér a jak ho správně používat?

 Krása 
27. července 2017 10:00 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Závěrečná péče o vlasy v podobě kondicionéru dodá vlasům při správném použití život. Shutterstock
Chcete mít vlasy lesklé a hebké, které se snadno rozčesávají? Kondicionér samozřejmě znáte, ale víte, jak ho správně používat, aby nenadělal víc škody, než užitku? Jak kondicionér aplikovat a jak ho vybrat tak, aby opravdu fungoval, se dozvíte v našem článku.

K čemu ho vlastně potřebujeme?

Pravidelným mytím vlasů z nich odstraňujeme nejen nahromaděnou špínu a mastnotu, ale bohužel také přirozené oleje, které mohou vlasy po umytí postrádat, pokud jim je nedodáme. Kulmování, fénování a žehlení vlasům také zrovna dvakrát nepřidává a vlasy jsou pak poškozené a vysušené. Kondicionér od těchto problémů pomůže a navíc se vám díky němu budou vlasy krásně ročesávat.

Jaký kondicionér vybrat

Vždy volte kondicionér dle typu vašich vlasů, nikoliv podle vůně nebo obalu. Jestliže máte vlasy spíš řídké, vyberte si takový kondicionér, který zvětšuje objem. Na jemné a rovné vlasy nepoužívejte vyhlazující kondicionér, vypadala byste zplihle a vlasy by budily mastný dojem. Pokud máte vlasy naopak husté nebo vlnité, zvolte spíš kondicionér s hutnou konzistencí, aby vaše vlasy uhladil. Také myslete na to, zda máte vlasy barvené, nebo přirozené. Kondicionér na barvené vlasy vaší barvu ochrání a vy si ji můžete užívat i o několik týdnů déle.

Správná aplikace je základ

V reklamách je často vidět, jak si žena aplikuje kondicionér po celé délce vlasů. To je ovšem nesmysl. Platí pravidlo, že ke kořínkům a na pokožku patří šampon a na zbytek kondicionér. Čím blíže ke konečkům vlasů, tím více je kondicionér potřeba, protože právě konečky bývají nejvíce roztřepené a potřebují péči.

Kondicionér nanášejte na ručníkem vysušené nebo ručně vyždímané vlasy, aby se ho co nejvíce dostalo k vlasu a nestekl s odtékající vodou. Nejprve ho do vlasů vetřete rukama a poté použijte řídký hřeben, který vám pomůže kondicionér nanést rovnoměrně.

Za vlasy při mytí nikdy netahejte a nerozčesávejte je prsty bez kondicionéru – akorát si je tak vytrháte a zbytečně polámete. Vyždímejte je a neřešte, že jsou v této fázi “rozcuchané“.

Aplikace před mytím

Někteří odborníci dokonce zastávají názor, že kondicionér by se měl vtírat do vlasů nikoliv po jejich umytí, ale ještě před ním. Prý je to kvůli tomu, že když nejprve nanesete kondicionér a až poté vlasy umyjete šamponem, zaručeně jej všechen vymyjete. Oproti tomu aplikace kondicionéru až v závěrečné fázi mytí vlasů může znamenat, že jej nedostanete z vlasů všechen a tím zatížíte své vlasy a jejich kvalitu naopak zhoršíte. Buď tedy aplikujte kondicionér před mytím, nebo se postarejte o to, aby byl z vlasů opravdu důkladně vymyt.

Jak dlouho nechat působit

Vždy dodržujte dobu, která je doporučována na obale. Nevadí, když smyjete kondicionér o trochu později, ale když jej naopak vymyjete dříve, například ihned po nanesení, nemusí se dostavit žádný efekt. Na některých kondicionérech je napsáno, že jej můžete spláchnout ihned po aplikaci, ale není tomu tak vždycky.

Správným používáním kondicionéru navíc docílíte toho, že vaše vlasy budou vyživené a nebudete muset chodit tak často ke kadeřnici, která vám vlasy vždycky zkrátí více, než jste si přála.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít