Nalepovací řasy mohou vypadat hezky. Pozor ale na zdravotní komplikace

 Krása 
30. června 2017 14:19 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Prodloužené a zahuštěné řasy vypadají krásně, ale má to i svá rizika. Shutterstock
Krásné, dlouhé a husté řasy dokáží podtrhnout každý ženský pohled. Pokud vám příroda takové řasy nenadělila, můžete si pořídit umělé a nechat si ty své prodloužit. Existuje několik metod. Odborníci ale varují! Umělé nalepování řas může způsobit nejednu zdravotní či estetickou komplikaci!

Než se do umělého prodlužování řas pustíte, musíte si ujasnit, zda chcete prodloužit řasy jednorázově na jeden večer, na několik týdnů či třeba na měsíce.

Jednorázové prodloužení řas

Máte před sebou nějakou výjimečnou událost a chcete se blýsknout parádními řasami? Pořiďte si nalepovací řasy. Existuje celá řada typů, černé barevné, s kamínky, peříčky a dalšími ozdobami. Stačí si jen vybrat. Kromě nalepovacích řas pak budete potřebovat ještě lepidlo na řasy a pinzetu.

Jak na to?

Nejprve naneste oční stín a tmavou linku na horní víčko ke kořínkům řas. Linka je důležitá, protože zakryje případnou mezeru, která může vzniknout při nepřesném nalepení řas. Pak si vatovou tyčinkou naneste na okraj umělých řas lepidlo a nechte ho na chvilku zaschnout. Teprve po chvilce umělé řasy nalepte ke kořínkům těch vašich. Nechte krátce zaschnout a pak sjednoťte barvu vlastních a umělých řas řasenkou.

Výhody lepení řas:

 • Rychlá aplikace
 • K zakoupení v každé drogerii

Nevýhody lepení řas

 • Aplikované vydrží krátkou dobu
 • Nevypadají přirozeně

Metoda, která vydrží několik týdnů

Pokud chcete, aby vám umělé řasy vydržely o něco déle, budete muset zajít do kosmetického salonu. Tam vám kosmetička může udělat takzvanou permanentní metodu prodloužení řas. Odbornice vám aplikuje jednotlivé nádradní řasy ve svazečcích, které připojí k vašim vlastním řasám. Permanentní řasy vypadají přirozeně, nezatěžují oči a vydrží aplikované až jeden měsíc, poté je potřeba znovu je doplnit. Možné úskalí nastává ve chvíli, kdy s prodlužováním již nebudete chtít pokračovat.

Výhody permanentní metody

 • Přirozený vzhled
 • Odpadá používání řasenky, linek, stínů
 • Na natočení řas není potřeba používat kleštičky
 • Nemusíte hlídat, zda není rozmazaná řasenka

Nevýhody permanentní metody

 • Nutnost doplňovaní každé 3 až 4 týdny
 • Dražší investice v rámci stokorun
 • Vaše řasy mohou být po této metodě zesláblé, vybledlé a lehce poškozené. Je nutné jim dodat výživu, aby jejich vzhled byl opět jako na začátku.

Růstové sérum na řasy

Prodloužení řas na několik měsíců až let můžete docílit pomocí růstového séra na řasy. Je lepší zvolit přírodní sérum bez konzervantů (parabenů), jehož účinek je opravdu prokázán (ověřené účinné látky, klinické studie atd.). Tato metoda vyžaduje trpělivost. Při každodenní aplikaci se efekt dostaví až během jednoho měsíce. Sérum se aplikuje každý večer na odlíčenou oblast horního víčka ke kořínkům řas. Tímto způsobem docílíte zhuštění a prodloužení řas o 20 až 50 %. Sérum pak můžete použít i jako výživu vlastních řas při prodlužování metodou lepení nebo pro regeneraci a obnovu.

Výhody růstového séra na řasy

Prodloužení řas o 20 až 50 %
Menší riziko intolerance

Nevýhody růstového séra na řasy

Dražší investice
Výsledek se dostaví později než u prodloužení řas

Rizika u prodlužování řas

Prodloužení řas může způsobit infekci rohovky a očních víček i kontaktní dermatitidu způsobenou alergickou reakcí na typ lepidla použitého v salonu.

Dalším nebezpečím je dočasná nebo trvalá ztráta vašich přírodních řas, což se může stát v případě, že umělé trsy řas poškodí řasový folikul, nebo jsou trsy tak těžké, že vyvíjí tlak na přírodní řasu, což způsobuje jejich poškození.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Slaďoučké borůvky můžete pěstovat i na balkoně. Klíčový je výběr správné odrůdy, výsadba je...