Návod na výrobu domácí cukrové pasty pro depilaci

 Krása 
05. července 2017 17:47 / Marie Popelková
  1
📷
1 fotografie v galerii
Samotné používání hmoty je velmi jednoduché. Shutterstock
Nebaví vás každodenní krocení porostu žiletkou a chtěla byste vyzkoušet metodu, která má dlouhodobější efekt? Nemusíte za ni utrácet stovky v salonech, populární depilaci cukrovou vatou zvládnete hravě sama doma.

V současné době se stává velmi populární depilace cukrovou pastou. Je to lepší alternativa depilace voskem a stále častěji ji používají kosmetická studia na depilaci všech partií těla a zvláště populární je pak u brazilské depilace. Protože pravidelné docházení na depilaci nám může zasáhnout do rozpočtu, připravili jsme pro vás podrobný návod, jak si zhotovit cukrovou pastu vhodnou k depilaci samy doma a jen za pár korun!

Co budete potřebovat

2 hrnky obyčejného bílého cukru (krystal, písek)
¼ hrnku citrónové šťávy (lze použít i kyselinu citrónovou)
¼ hrnku vody
větší hrnec, vařečku a dózu, ve které směs budeme uchovávat

Postup

1. V prvním kroku smícháte všechny tři připravené ingredience v hrnci a dáte na plotnu. Raději použijte větší hrnec, protože ve chvíli, kdy se směs začne přivádět k varu, hodně bublá a může vám vytéct z hrnce ven.
2. Za stálého míchání přivedete směs ke zmiňovanému varu, který poznáte podle častějšího a častějšího probublávání směsi a poté podle vydatné pěny, která vypadá, že by se nejraději rozběhla po kuchyni. V tento moment ztlumíte oheň na minimum a necháte za občasného promíchávání pozvolna zhoustnout a barvu ztmavnout do zlatavé podoby jablečného džusu. Od ztlumení ohně může tato pozvolná fáze trvat (v uvedeném množství dvou hrnků cukru) přibližně 20 minut. 


3. Vypnete sporák a necháte směs trošku vychladnout. Poté přelijete cukrovou pastu, která je už tmavá a hustá jako med/karamel do připravené nádoby. Skvěle se dá použít cokoliv, co snese rozehřívání v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni, například kosmetické kelímky k tomu určené nebo dobře poslouží i uzavíratelná dóza na jídlo. Pastu v ní můžete poté skladovat v lednici nebo mrazáku a stejně tak je možné před depilací krabičku vložit do mikrovlnky a cukrovou pastu rozehřát.

Aplikace

Způsoby aplikace jsou dva. Z malého množství mírně  ohřáté hmoty si můžete udělat kuličku, kterou zpracujete jako plastelínu a pak jí jezdíte po odmaštěné kůži nahoru a dolů a depilujete. Je to nenáročné, ale nepříliš výkonné. A nebo si menší množství depilační cukrové pasty vetřete proti směru chloupků a pak plátky strháváte po jejich směru (pomoci mohou depilační proužky). Úspěšnost záleží na šikovnosti a hlavně na délce chlupů. Příliš dlouhé a příliš krátké cukrová pasta nepřichytí. Po depilaci se samozřejmě pořádně umyjte. První pokusy se většinou nezdaří a člověk je ulepený až po uši, ale když si spočítáte cenu cukru, citronu a halířové náklady na energii, pak je porovnáte s hotovými cukrovými pastami, tak to za tu trochu snahy při učení stojí. Navíc metoda je v porovnání s voskem či depilačními strojky mnohem méně bolestivá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum