خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Jak zahustit řídké vlasy? Existuje několik rad!

Začaly vám silně vypadávat vlasy? Začněte dodržovat pár zásad a může se to zlepšit.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
14. května 2017 12:27 / Shutterstock
  0   0
Za to, jak vaše vlasy vypadají, může do jisté míry genetika, ale mnohé ovlivní i stres, stárnutí, chemikálie, špatná péče nebo nekvalitní přípravky vlasové kosmetiky. Pokud máte řídké vlasy, nezoufejte! Máme pro vás několik rad, jak tento problém vyřešit!

Existuje několik triků, jak zahustit řídké vlasy, a to bez ohledu na příčinu jejich vypadávání. Pokud se budete těchto rad držet, můžete výrazně zlepšit kondici svých vlasů, navrátit jim zdraví a objem a nebo dokonce i obnovit jejich zdravý růst.

Co je třeba změnit?

Začněte od šamponu a vlasové kosmetiky

Velmi častou příčinou vypadávání vlasů je špatný šampon. Věnujte proto velkou pozornost složení šamponu. Především čisticí šampony na objem a mastné vlasy často obsahují látky, které paradoxně mohou zapříčinit vypadávání vlasů. Ve složení takových šamponů obvykle objevíte látku označenou jako Sodium Laureth Sulfate nebo Sodium Lauryl Sulfate – (SLS).

Takový šampon rozhodně nepoužívejte! Vsaďte raději na ověřené kopřivové, bylinkové a jiné kvalitní šampony pro podporu růstu vlasů, nejlépe na každodenní použití, které jsou mnohem šetrnější a účinnější. Vhodné jsou i různé šampony s přírodními oleji a čistícími látkami, které nejsou vůči vlasům a pokožce agresívní. Šetrnější náhradou SLS je ALS (Amonium Lauryl Sulfate), který je k pokožce při stejné účinnosti mnohem šetrnější.

Stejná poučka platí i pro kondicionéry, i ty totiž mohou obsahovat SLS a parabeny. Pořiďte si raději kondicionér s kokosovým olejem, aloe nebo jinými přírodními přísadami. Zbavte se i vlasových sprejů, gelů, tužidel, s obsahem výše uvedených chemikálií.

Správná péče o vlasy

O své vlasy musíte pečovat velmi šetrně. Vlasy si myjte méně často. Příliš častým mytím vlasů obíráte pokožku o čas na reprodukci přírodního maziva, které vlasy chrání a udržuje zdravé. Myjte je maximálně třikrát za týden. Po umytí zvolte šetrnější způsob vysoušení než mnutí ručníkem. Používejte jemný ručník nebo látkovou plenu, vlasy do něj zabalte a jemným mačkáním vodu z vlasů vysajte.
Na rozčesání vlasů používejte namísto kartáče řídký hřeben. Česání kartáčem způsobí, že vám na něm množství vlasů zůstane. A nikdy nepoužívejte kartáč na mokré vlasy!

Vlasy nepřehřívejte. Fénování, žehlení vlasů, kulmování je pro vlasy zátěž, která je poškozuje. Používejte je co nejméně, nejlépe vůbec. Vlasům škodí i barvení nebo melírování či trvalá.

Vhodný střih

Správný střih a účes je také možnost, jak zahustit jemné a řídké vlasy. Vhodný tvar účesu může opticky nadzvednout vaši hřívu, díky čemuž budou vaše vlasy vypadat hustší. Výběr účesu pro jemné vlasy je velmi individuální a závisí i na typu obličeje. Zkušený kadeřník vám s tím pomůže.

Každopádně vlasy pravidelně podstřihávejte. Pravidelným podstřiháváním vlasy zbavujete poškozených konečků a zároveň předcházíte jejich dalšímu třepení. Kratšími a vrstvenými střihy docílíte většího efektu hustších vlasů.

Upravte si jídelníček

Zdravému růstu vlasů pomáhá strava bohatá na vitaminy a minerály. Konzumujte potraviny bohaté na proteiny, které dodávají vlasům pevnost a lesk. Především jsou to ryby, libové maso, ořechy a vejce.

Růst vlasů podporují také omega 3 mastné kyseliny. Z potravin je obsahují například sardinky, vlašské ořechy, avokádo a dýňová semínka.

Důležitý je také příjem vitaminu C. Dopřávejte si proto třeba špenát a ostatní listovou zeleninu. Další potravinou, která prospívá vlasům, jsou mořské řasy a tmavé druhy zeleniny. Vhodné jsou také doplňky výživy s chlorofylem. Z minerálů udělá vlasům dobře hořčík, síra, zinek a křemík.

Vyvarujte se proteinových diet, omezte sůl, vyřaďte bílý cukr, sladidla a sladkosti a omezte pití kávy a alkoholu.

Chraňte své vlasy!

Vlasy dlouho a často nevystavujte intenzivnímu slunečnímu záření. Přímé sluneční paprsky mohou poškozovat vlasy i pokožku hlavy. Pokud se slunci vyhnout nemůžete, noste šátek nebo klobouk.

Chraňte vlasy před nečistotami. Pokud se pohybujete na místech s množstvím smogu či kouře, tyto faktory vlasy vysušují. I v těchto případech zvažte klobouk jako jedno z možných řešení.

Pozor na chlor, jeho výskyt v plaveckých bazénech má často za následek poškozování a vysušování vlasů a z dlouhodobého hlediska jejich vypadávání. Noste plaveckou čepici během plavání v bazénu, v opačném případě dbejte na to, abyste chlorovou vodu po opuštění bazénu, co nejdříve z vlasů smyli.

Hoďte stres za hlavu

Za nadměrné vypadávání vlasů může mnohdy i stres. Snažte se proto zbytečně nenervovat. Mohou vám pomoci třeba meditace, ale i sport nebo dostatek spánku.

Zbavte se gumiček

Nestahujte si vlasy gumičkami, neupravujte je denně do těsných copů a drdolů. Dlouhodobé mechanické namáhání může vyvolat tzv. trakční – tahovou alopecii neboli vypadávání vlasů.

Přípravky na zahuštění vlasů

Vyzkoušejte zhušťující šampony a vlasová séra. Vlasová séra a roztoky napomáhající obnově růstu vlasů, které se aplikují a vtírají přímo do vlasové pokožky, přinášejí první výsledky po několika měsících intenzivní kúry. Vzhledem k tomu, že růst vlasů a jeho obnova je dlouhodobý proces, neočekávejte první výsledky dříve než po 3 měsících terapie.

Vyzkoušejte masáž hlavy

Masáž hlavy je nejen příjemná, ale také dokáže velmi dobře prokrvit pokožku hlavy a vlasové váčky, a tím podpoří i růst vlasů.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nádherná místa, kde se můžete koupat po celý rok. Zadarmo vás zahřeje léčivá termální voda

Zprávy

Miliardové projekty nelze uhlídat, tvrdí exprimátor Pavel Bém

Bydlení

Proměňte svou starou ložnici v místo, kde se vám bude krásně spát i snít