Jak urychlit růst vousů

Někteří mladí muži mají pocit, že jim díky holení houstnou vousy na obličeji.
 Krása 
13. května 2017 20:15 / Shutterstock
  0   0
Od dávných dob, dlouhý hustý vous byl povinný atribut mužské krásy, ona přičítán náboženský význam připojen magické vlastnosti.Navzdory nestálosti módy a staletí, vousy, a nyní na vrcholu poptávky a popularity.

Muži nosí vousy z mnoha důvodů – aby vypadali mužněji, aby byli přitažlivější pro ženy a dokonce i aby podpořili organizace bojující proti rakovině. Množství vousů závisí hlavně na genetice, ale pokud opravdu chcete, aby vám vousy rychle narostly, můžete vyzkoušet různé techniky pro podporu jejich růstu. 

Hygiena a péče o obličej

Mastnota, špína a odumřelé kožní buňky mohou vytvořit silnou vrstvu, kterou vousy jen těžce projdou. Pokud máte jejich růst podpořit, je nutné dbát na čistotu pleti.
Obličej si myjte jemným mýdlem, ráno a večer. Ideální je používat produkty určené k obličejové hygieně, jiné by mohly způsobit podráždění.

V práci nebo při sportu se vám obličej lehce ušpiní nebo zpotí. Když přijdete domů, nezapomeňte si pečlivě obličej umýt. Stále čistý a hydratovaný obličej vede k pravidelnému růstu vousů. 

Jednou do týdne použijte peeling, kterým odstraníte odumřelé vrstvy pokožky.Pot v delším vousů může způsobit vyrážku, jako prevenci před těmito obtíži doporučujeme na vousy použít šampón.

Po večerním umytí obličeje použijte hydratační krém, dodá pleti vlhkost a zabrání ucpání pórů.

Berte vitamíny a potravinové doplňky

Každý den berte biotin. Tento doplněk podporuje zdravý růst vlasů a nehtů.
Každý den snězte 2.5mg biotinu a budete mít zdravější vousy i vlasy. Seženete ho bez problémů v obchodech se zdravou výživou ve formě tablet.

Snažte se jíst více vitamínu B. Vitamíny B1, B6 a B12 jsou nezbytné pro zdravý a rychlý růst vousů.

Jezte více bílkovin. Bílkoviny, které najdete v masu, rybách a ořeších, také podporují růst vousů.

Jezte více ovoce a zeleniny. Vousy vám neporostou, když vaše tělo nebude mít dostatek živin. Nesmíte tedy zapomínat na ovoce a zeleninu, které jsou plné vitamínů a minerálů.

Přestaňte se holit

Navzdory hojně rozšířenému mýtu, holení nepodporuje růst vousů! Ideální je vous nechat růst přirození a holení omezit. Po oholení vousy krátkou dobu rostou rychleji, poté se však jejich růst opět zpomalí. Četnost zkracování vám nijak nepomůže v kvalitě “porostu“.
Absence holení vede k odrostlému vousu, jenž není vždy atraktivní, proto používejte zastřihovač, který vám pomůže k lepšímu vzhledu.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte božské místo v Evropě, na které turisté zapomínají

Dům a zahrada

Vybavte si prakticky kuchyni tak, aby se vám v ní vařilo co nejlépe

Bydlení

Sníh na střeše vypadá pohádkově, ale rozhodně je bezpečnější jej včas odstranit

Zavřít reklamu