Správná poloha při spaní dokáže zázraky

 Zdraví 
11. května 2017 08:48 / Monika Thomsonová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Kvalitní a dlouhý spánek je pro vaše tělo velmi důležitý Shutterstock
Jeden večer usínáte na boku, další uléháte na záda. Ačkoliv důležitý je kvalitní a dlouhý spánek, ani polohu byste neměli podceňovat. Hlavně pokud bojujete s nějakým zdravotním problémem.

Spánek je pro celkovou regeneraci organismu nesmírně důležitý. Abychom si ještě více odpočinuli, jsou důležité i spánkové polohy, které ovlivňující mnohé zdravotní aspekty našeho života.
Trápí vás bolesti či máte potíže se zády? Odpočívání ve správné poloze během spánku pomůže zmírnit některé zdravotní problémy.

Pálení žáhy

Nepříjemný problém, který může ztížit usínání. Usnadnit si to můžete vhodnou spánkovou polohou. Pokud vás trápí pálení žáhy, měli byste spát na levém boku, čímž tento zdravotní problém výrazně zmírníte.

Bolest krku

Nemáte-li speciální zdravotní polštář, srolujte malý ručník a dejte si ho v poloze na zádech za krk. Bolest krku by se měla výrazně snížit.

Bolest zad

Jeden z nejčastějších zdravotních problémů, který nedá mnohým spát. Lehněte si na záda s polštářem pod koleny a srolovaným ručníkem pod bederní páteří.

Bolest ramen

Podle odborníků byste měli spát na té straně, která vás nebolí, s mírně ohnutými nohami. Také pomůže, pokud přitisknete jeden polštář k hrudníku a další sevřete mezi koleny.

Bolesti hlavy

Tento problém vyřešíte jednoduše. Položte polštáře kolem hlavy, abyste předešli jejímu otáčení během noci.

Zažívací problémy

V tomto případě dejte přednost spaní na levém boku, protože nalevo je větší část žaludku. Gravitace podpoří proces trávení. Trávicím problémům se však vyhnete jedině tehdy, pokud se vyhnete přejídání před spaním. Není nic horšího, než usínat s plným žaludkem.

Vysoký krevní tlak

Podle zprávy, kterou vypracovala Univerzita Ehime, může poloha ve spánku ovlivnit krevní tlak. Pokud ho potřebujete snížit, doporučuje se spát na břiše.

Spánkové polohy mohou zlepšit vaše zdraví a také vyřešit mnohé zdravotní problémy. I když doporučenou polohu nelze udržet během celé doby spánku, protože během noci polohy měníme, pomůže, i když v ní budete jen usínat!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...