Domácí masáž chodidel vás vymrští na vrchol blaha!

 Ostatní 
10. května 2017 07:34 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Chcete zažít opravdovou slast? Nechte si od partnera namasírovat nohy! Shutterstock
Pro úlevu těla i duše nemusíte hned chodit na masáž k odborníkovi. Zkuste někdy svému partnerovi udělat doma masáž chodidel a uvidíte, jak bude nadšený.

Domácí masáže mezi partnery mají obrovské kouzlo. Nejčastěji si partneři navzájem masírují záda nebo šíji, ale zkuste si někdy vzít do parády i partnerova chodidla. Čeká ho naprosto nezapomenutelný zážitek! Základní pravidlo pro laickou masáž končetin je jemnost. Pokud budete citlivý, nemůžete svému protějšku nijak ublížit.

Masáž a vůbec péče o nohy druhého člověka má velkou symboliku – už Ježíš umýval nohy svým učedníkům, ale v rámci očistných rituálů se tato záležitost objevuje i v jiných kulturách. Je to obrovský projev lásky a úcty.

Pokud jste ještě partnerovi chodidla nikdy nemasírovali, můžete začít třeba tak, že je budete jen intenzivně hladit. Tlak, jakým plosky nohou ideálně masírovat, brzy dostanete do ruky. Když budete tlačit moc, partnera to bude bolet, když naopak málo, bude ho to lechtat.

Základ jsou umyté nohy. Buď můžete opečovávanému partnerovi připravit malou teplou lázeň a nohy mu umýt vlastnoručně nebo požádat, aby tak učinil sám.

Partner, kterému se chystáte masírovat nohy, může sedět i ležet. Záleží jen na něm, jaká poloha mu je pohodlnější. Po ruce musíte mít také olej, krém nebo tělové mléko. Z počátku si dejte krému méně, aby vám noha neklouzala. Podle toho, jak bude noha mastnotu vstřebávat, můžete oleje nebo krému přidat.

Nejdříve nohu uvolněte. Jednou rukou ji chyťte pevně nad kotníkem, druhou obejměte prsty a horní část chodidla a dělejte kroužky v kotníku. Pak špička - fajfka s vaší dopomocí a jemným tlakem. Přejeďte po celém chodidle od prstů k patě a zpět, několikrát sem tam.

Největší sílu máte v palcích, tak je neváhejte pořádně využít. Pevně chyťte nohu a chodidlo pořádně propracovávejte, promněte celé chodidlo, od prstů k patě. Dělejte kroužky kolem kloubů a paty. Když jste u paty, nahmatejte a jemně promasírujte achillovku. Tam je často hodně napětí.

Prstům věnujte zvláštní péči. Zajeďte jemně do všech mezer mezi prsty. Až trochu povolí, vjeďte všemi svými prsty mezi prsty masírované nohy, je to moc příjemné. Pak jeden prst po druhém i všechny najednou ohněte a zatlačte zase zpátky, promněte je a vytahujte. Soustřeďte se na palce – obejměte je do dlaně a vytahujte je jakoby z kloubu, ohýbejte a zase zpět do protitahu. Masírovaný partner vám řekne, jakou silou můžete – jedná-li se o mužskou nohu, chce to vyloženě sílu. Možná uslyšíte lupání a praskání – pokud nebolí, je to jedině dobře.

Při masírování můžete také dát jednu ruku v pěst a použít ji jako takové velké razítko – po celé délce chodidla vyvíjejte tlak proti klenbě, od paty k prstům a zpět. Oblast klenby chodidla je dobré promnout pořádně svými palci. Když je chodidlo dobře uvolněné, budete cítit, jak se klenba automaticky choulí dovnitř.

Nezapomeňte promnout i nárt a kotník, krouživými pohyby nebo jinak. Zajeďte i nad kotník a aspoň trochu se pověnujte i lýtkovému svalu.

Masáž nohou by neměla bolet. Pokud bolí, chtělo by to konzultaci u odborníka – ortopeda nebo fyzioterapeuta. Pokud má masírovaný partner cukrovku nebo vysoký krevní tlak, zvolte pro jistotu jen velmi jemnou masáž, tou nikdy nic nepokazíte.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá služebná prince Andrewa musela absolvovat školení, aby se mohla správně starat o jeho sbírku 72...

Styl

Skvělý pomocník na celulitidu i vrásky: Maderoterapie

Dům a zahrada

Připravte si tablety na čištění záchodu. Postačí vám tři suroviny: Jedlá soda, kyselina citronová a...

Zavřít reklamu