Jak si zařídit domácí lázně

Nachlazení dokáže být hodně protivné. Snažte se mu vyhnout.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Zdraví 
09. května 2017 13:49 / Shutterstock
  0   0
Všichni někdy zápasíme s nachlazením. Míváme i potíže s hlasivkami. Zlobí nás žaludeční vředy. Ne vždy je možnost jet do lázní. Udělejte si proto lázně doma.

Co budete potřebovat

Budeme potřebovat Vincentku. Vincentka je minerální voda, která pramení v Luhačovicích. Jde o zbytkovou mořskou vodu, která se míchá s dalšími prameny a na povrch vyvěrá působením oxidu uhličitého, který se tlačí ze země. Voda má výraznou slanost a vysoký obsah jódu.

Vincentku si lze běžně opatřit v lékárně. Pokud bydlíte v blízkosti Luhačovic, pak máte možnost si vodu nabrat přímo u pramene.

Na co zabírá

Voda rozpouští hleny. Ať se jedná o zahlenění dýchacích cest, žaludku či střev. Pomocí Vincentky tedy zasáhnete všechny zmíněné orgány, ale také slinivku břišní. Obzvlášť prospěšná je minerálka při žaludečních vředech a pankreatitidě. Také ovlivňuje různé poruchy metabolismu. Hodí se též pro sportovce a těžce pracující k doplnění minerálů po náročném výkonu, kdy došlo ke ztrátě minerálů potem.

Tím, že Vincentka pozitivně ovlivňuje stav našich střev, pomáhá zvyšovat přirozenou imunitu a zlepšuje tak náš zdravotní stav.

Pití

Vincentku nemůžete pít jako jediný zdroj vody. Pro pravidelné užívání se hodí zhruba dvě sklenice denně, nejlépe ráno a večer. Tak si můžete lázně zařídit i doma. Vodu si mírně ohřejte, tím zvýšíte její působení.

Inhalace

Pokud je vaším cílem zasáhnout problém v dýchacích cestách, budete potřebovat buď inhalátor nebo využijete starou metodu inhalace par z vroucí minerálky. Na stůl položíte hrnec a přes hlavu si hodíte velký ručník. Budete vdechovat stoupající páru zhruba pět až deset minut. Oči mějte zavřené. Inhalaci lze provádět při problémech. Tehdy se zmenšuje otok sliznice a rozpouští hleny. Můžete ji provádět i preventivně, a tak se vyhnete potížím s možným nachlazením, rýmou i chřipkou.

Kapky do nosu

Mírně teplou Vincentku můžete použít i ke kapání do nosu nebo k průplachu nosu. V takovém případě může tento léčebný postup odstranit i tzv. zastydlou rýmu, uvolnit nosní dutiny a zachránit vás před lékařským zákrokem.

Léčebné postupy nemusí být vždy jen o náročných chemických přípravcích. Někdy stačí správně použité léčivé rostliny nebo jako v tomto případě minerální voda. A trpělivost a vytrvalost, protože výsledek se dostaví až po delším čase.

📷
1
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chcete poznat úplně jinou Itálii? Zajeďte si na jih do Kalábrie

Zprávy

Další populismus politiků, který dostupnost bydlení nezlepší

Bydlení

Chcete mít krásné a přitom ekologické nádobí? Vsaďte na palmové listy!

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn