Jak si zařídit domácí lázně

Nachlazení dokáže být hodně protivné. Snažte se mu vyhnout.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Zdraví 
09. května 2017 13:49 / Shutterstock
  0   0
Všichni někdy zápasíme s nachlazením. Míváme i potíže s hlasivkami. Zlobí nás žaludeční vředy. Ne vždy je možnost jet do lázní. Udělejte si proto lázně doma.

Co budete potřebovat

Budeme potřebovat Vincentku. Vincentka je minerální voda, která pramení v Luhačovicích. Jde o zbytkovou mořskou vodu, která se míchá s dalšími prameny a na povrch vyvěrá působením oxidu uhličitého, který se tlačí ze země. Voda má výraznou slanost a vysoký obsah jódu.

Vincentku si lze běžně opatřit v lékárně. Pokud bydlíte v blízkosti Luhačovic, pak máte možnost si vodu nabrat přímo u pramene.

Na co zabírá

Voda rozpouští hleny. Ať se jedná o zahlenění dýchacích cest, žaludku či střev. Pomocí Vincentky tedy zasáhnete všechny zmíněné orgány, ale také slinivku břišní. Obzvlášť prospěšná je minerálka při žaludečních vředech a pankreatitidě. Také ovlivňuje různé poruchy metabolismu. Hodí se též pro sportovce a těžce pracující k doplnění minerálů po náročném výkonu, kdy došlo ke ztrátě minerálů potem.

Tím, že Vincentka pozitivně ovlivňuje stav našich střev, pomáhá zvyšovat přirozenou imunitu a zlepšuje tak náš zdravotní stav.

Pití

Vincentku nemůžete pít jako jediný zdroj vody. Pro pravidelné užívání se hodí zhruba dvě sklenice denně, nejlépe ráno a večer. Tak si můžete lázně zařídit i doma. Vodu si mírně ohřejte, tím zvýšíte její působení.

Inhalace

Pokud je vaším cílem zasáhnout problém v dýchacích cestách, budete potřebovat buď inhalátor nebo využijete starou metodu inhalace par z vroucí minerálky. Na stůl položíte hrnec a přes hlavu si hodíte velký ručník. Budete vdechovat stoupající páru zhruba pět až deset minut. Oči mějte zavřené. Inhalaci lze provádět při problémech. Tehdy se zmenšuje otok sliznice a rozpouští hleny. Můžete ji provádět i preventivně, a tak se vyhnete potížím s možným nachlazením, rýmou i chřipkou.

Kapky do nosu

Mírně teplou Vincentku můžete použít i ke kapání do nosu nebo k průplachu nosu. V takovém případě může tento léčebný postup odstranit i tzv. zastydlou rýmu, uvolnit nosní dutiny a zachránit vás před lékařským zákrokem.

Léčebné postupy nemusí být vždy jen o náročných chemických přípravcích. Někdy stačí správně použité léčivé rostliny nebo jako v tomto případě minerální voda. A trpělivost a vytrvalost, protože výsledek se dostaví až po delším čase.

Bronislava Silná | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Bydlení

Letněné pokojovky nepřenášejte z venku hned do interiéru. Věnujte jim čas, aby se přizpůsobily

Zavřít reklamu