Spaní s mokrými vlasy je nebezpečné!

 Krása 
07. května 2017 19:31 / Marie Popelková
  1
📷
1 fotografie v galerii
Ne vždy máte večer čas a chuť si vlasy umýt, vyfoukat a upravit. Proto si jen lehnete s mokrými vlasy a ráno jsou suché. Shutterstock
Ne vždy máte večer čas a chuť si vlasy umýt, vyfoukat a upravit. Proto si jen lehnete s mokrými vlasy a ráno jsou suché.

Pokud jste si zvykli na to, že hned poté, co vylezete z koupelny, zaplujete rovnou do postele i s mokrými vlasy, děláte velkou chybu. Co vám hrozí?

Existuje několik důvodů, které jste určitě sami pocítili. Fénovat si vlasy může zabrat trochu času, ale určitě je to lepší, než zbytečně ničit své vlasy. Seznamte se s důvody, které vás donutí sušit si mokré vlasy. Usínejte raději s naprosto suchými vlasy. Používejte kvalitní fény s ionizérem, které vlasy rychle a šetrně vysuší a již se ráno nebude potýkat se zacuchanými vlasy.

Bolesti hlavy

Věděli jste, že spaní s mokrou hlavou vám může přivodit silné bolesti hlavy?
Důvodem je fakt, že odpařování vody je vlastně fyzikálním procesem chlazení. Vaše hlava se tak během noci zchladí na jinou teplotu než je zbytek těla.

Nepomůžete tomu dokonce ani když si vlasy umyjete teplou vodou. I tak dojde k zchlazení, dokonce rychleji, protože teplá voda se odpařuje rychleji a účinněji tak odvádí teplo z povrchu těla. 

Jedna z teorií vzniku bolesti hlavy je, že vzniká v důsledku buď nadměrného nebo nedostatečného prokrvení mozkových obalů.

Změněná teplota hlavy tak bude nutit tělo měnit i proudění krve, aby tím kompenzoval vzniklé teplotní rozdíly.

Lámaní vlasů

Vlasy po delším období vlhkosti mají zvýšenou lámavost.
Pokud se rozhodnete nadále spát s mokrými vlasy zvyšujete tak lámavost vašich vlasů.

Riziko infekce

Mokré vlasy na matraci vytvoří vlhké prostředí, které může způsobit množení mikroorganismů, které se při kontaktu s pokožkou mohou dostat do těla a způsobit zdravotní komplikace.

Lupy

Vlhká pokožka brání správné funkci potních žláz. Začne se pak produkovat buď více, nebo i méně kožního mazu než je optimální úroveň.
Naruší se přirozená pH vaší vlasové pokožky a výsledkem nejednou bývá zvýšená tvorba lupů a problém s mastnými vlasy.

Bolesti kloubů a svalů

Funguje to stejně jako u bolesti hlavy. Jelikož dochází ke změně teploty. Jsou dokonce známy případy, kde došlo k silným křečím a paralizaci obličeje.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...