Potraviny nabité vitamíny a antioxidanty, které vám vrátí ztracenou kondici

Zkuste salát s řepou, sýrem a vlašskými ořechy! Dodá potřebné vitamíny a výborně chutná!
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Zdraví 
06. května 2017 06:00 / Archiv
  5   0
Jak se udržet v dobré kondici a předejít nepříjemným příznakům jarní únavy? Zkuste následující potraviny plné vitamínů a antioxidantů, které vám vrátí ztracenou energii.

Cítíte se vyčerpaně? Trápé vás jarní únava? Nemusíte okamžitě navštívit lékaře. Stačí, když se zaměříte na některé potraviny, které naše tělo velmi potřebuje.

Zatímco v létě čerpáme vitamíny hlavně z čerstvého ovoce a zeleniny, v jarních měsících získáme potřebné látky z následujících potravinových zázraků.

Vlašské ořechy
Jsou největším zdrojem rostlinných antioxidantů. Snižují hladinu cholesterolu, působí jako prevence proti angíně a díky vysokému obsahu zinku, mají pozitivní vliv na pokožku.

Sladké brambory
Obsahují velké množství vitaminu A. Jsou nejen chutným základem podzimních receptů, ale i účinným bojovníkem proti civilizačním chorobám a rakovině. Díky betakarotenu chrání organismus před škodlivými radikály.

Červená řepa
Tato kořenová zelenina je velmi výživná, protože obsahuje vitamin B6 a minerály jako je železo a hořčík. Pravidelnou konzumací této potraviny předcházíte předčasnému stárnutí a zároveň podporujete imunitní systém. Je výborná do salátů i jako čerstvá šťáva.

Dýňová semínka
Při prevenci proti chřipce určitě nezapomínejte na dýňová semínka, které jsou bohaté na vitaminy A, E. Zároveň pročišťují organismus od škodlivých látek, takže jsou ideálním pomocníkem při detoxikaci.

Brusinky
Mezi podzimní plody přírody patří nepochybně i brusinky. Působí protizánětlivě a pomáhají chránit před infekcemi. Zvýšením příjmu této superpotraviny podporujete obranyschopnost a dodáváte tělu spoustu energie.

Co je na antioxidantech tak zázračného?
Tyto látky jsou schopné snižovat takzvaný oxidativní stres, ke kterému dochází v organismu každého člověka. Oxidativní stres stojí v pozadí aterosklerózy a vůbec všech srdečně cévních onemocnění nebo za autoimunitními nádorovými onemocněními. Antioxidanty stres snižují, vychytávají takzvané volné kyslíkové radikály, a tím člověka chrání.

Jitka Jahodová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá místa je neuvěřitelný adrenalin

Dům a zahrada

Časté koupání může psovi ublížit. Vhodný interval mytí záleží i na typu srti

Bydlení

Nebojte se bílé kuchyně. S našimi tipy na údržbu bude stále jako nová

Zavřít reklamu