Mějte svoje chutě pod kontrolou. Závislost na sladkostech se dá velmi snadno vyřešit

Stejným způsobem si vyrobíte i mandlové mléko
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
09. května 2017 08:55 / Shutterstock
  10   1
Nedovedete si svůj život představit bez dortíků a čokolády? Kila vám letí stále nahoru a ne a ne se ovládnout?

Poradíme vám, jak se zbavit nepřekonatelné chutě na sladké. Ověřený recept, po kterém chutě na sladké dobroty zmizí již během jednoho týdne.

Za váš problém může vápník. Podle posledních studií nedostatek vápníku způsobuje chuť na sladké. Řešením jsou sezamová semínka, která mají vysoký obsah vápníku. Sezamové mléko je klíčem k tomu, jak se zbavit nepřekonatelné chutě na sladké. Stačí jedna sklenka denně. Zbaví vás nejen chutě na sladké, ale zlepší se vám celkové fungování organismu.

Co budete k přípravě mléka potřebovat?
100 g nepražených semínek sezamu
2cl medu
1l vody

Postup:
Namočte sezamová semínka přes noc do studené vody. Slijte vodu a semínka propláchněte. Následné přidejte med a 1 sklenici vody (200 ml). Dejte do mixéru a důkladně rozmixujte. Med můžete nahradit i jinou zdravou sladkou dobrotou, např. několika datlemi. Přidejte zbylou vodu a opět promixujte. Přeceďte vše přes sítko nebo gázu a sezamové mléko je hotové.

Připravený nápoj má příjemnou ořechovou chuť a sladkou příchuť mléka. Použijte ho podle potřeby, do kakaa, kávy nebo si z něj klidně můžete uvařit kaši. Pokud se chcete zbavit chutě na sladké, doporučuje se každé ráno dopřát si jeden šálek mléka na prázdný žaludek. Výsledky se dostaví již po jednom týdnu!

Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Dům a zahrada

Vychytávky do domácnosti. Jak vyleštit nerezový dřez nebo nablýskat záchod

Bydlení

Jak si nezničit varnou desku. Pozor na cukr a studené hrnce

Zavřít reklamu