Přiložte si na krk cibuli. Budete překvapeni, co všechno s vaším tělem dokáže

Cibule je mocná čarodějka
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
10. května 2017 11:00 / Shutterstock
  3   0
Cibule je mocná čarodějka, která dokáže i nemožné. Zachrání vás před zbytečnými návštěvami lékaře, zahubí bakterie a plísně a vašemu tělu pomáhá vylučovat odpadní látky.

Cibule patří mezi potraviny, na které bychom neměli zapomínat během celého roku. Je plná minerálních látek jako draslík, sodík, vápník, hořčík, mangan, železo, měď a také zinek. Vitamín C, který se nachází v cibuli, vás ochrání před nachlazením a chřipkou. Díky enzymatickým látkám zpomaluje rozklad inzulinu a prodlužuje jeho účinek v těle. Proto by po ní měli sáhnout i diabetici. V cibuli se nachází další užitečná látka alicin, který jí dává známé štiplavé aroma. Jde o sirné sloučeniny, které mají významné antibiotické účinky.

Co všechno cibule umí? 

  • Čistí krev
  • Zabíjí bakterie a patogeny
  • Čistí vzduch
  • Detoxikuje
  • Prospívá játrům a srdci
  • Posiluje vlasy

Cibule a štítná žláza

cibule hraje významnou roli i při léčbě štítné žlázy. Účinné látky z cibule totiž dokáží pronikat přes pokožku. Pokud si cibuli aplikujete na místo v blízkosti štítné žlázy, účinné látky proniknou do pokožky a pozitivně ovlivní její činnost. Mohou za to protizánětlivé látky, které dokáží povzbudit funkci štítné žlázy. Navíc silné antioxidanty obsažené v cibuli posilují imunitní systém, čímž se napraví disfunkce štítné žlázy. Ta pak začne produkovat správné množství hormonů.

Jak správně cibuli aplikovat?

Přeřízněte červenou cibuli na polovinu. Cibule začne vylučovat štávy. Lehkými krouživými pohyby si s ní pár minut  masírujte krk v blízkosti štítné žlázy. Pach cibule, který budete cítit ještě několik minut poté, není zrovna příjemný, ale výborné účinky na naše zdraví mají přednost. Nejlepší je aplikovat tuto metodu před spaním. Pach během noci zmizí. Navíc, trocha zápachu za to určitě stojí. Partner bude možná trochu špačkovat, ala vaše štítná žláza vám poděkuje.

Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana neskutečný zážitek

Dům a zahrada

Potkan je inteligentní a společenské zvíře. Pokud ho nechcete chovat ve dvou, je lepší volit samce

Bydlení

Bazén bez filtrace rozhodně nepořizujte. Jaké jsou možnosti a typy

Zavřít reklamu