Jak bojovat s alergií přírodní cestou

 Zdraví 
11. května 2017 11:40 / Bronislava Silná
  0
📷
1 fotografie v galerii
Černý rybíz je jeden z pomocníků pro alergiky. Shutterstock
Alergie jsou metlou lidstva. Objevují se i u dříve zdravých lidí a dokážou pěkně znepříjemnit život. Kdo nechce užívat stále chemické léky, ohlíží se po přírodní léčbě. Máme několik tipů.

Co je alergie

Alergická reakce je přehnaná reakce těla na určité podráždění. Imunitní systém se oprávněně brání, ale přemrštěná reakce způsobí určitou nepohodu nebo dokonce ohrozí člověka na životě.

Nejčastější projevy

Asi nejběžnějším projevem je alergická rýma. Objevuje se také svědění očí až zánět spojivek. Jindy je alergie spojena s dechovými potížemi a s projevy astmatického záchvatu. Jindy se objeví tlak v uších, zhoršení sluchu a další obtíže. Běžné jsou vyrážky, ekzémy a další kožní projevy. Pokud jsou projevy lokalizované, obvykle neohrožují nemocného na životě.

Pohled přírodní medicíny

Přírodní medicína vidí za alergiemi i příčiny psychické. Člověk může mít pro své potíže jiné důvody než čistě fyzické. Je nepochybné, že stres a současný hektický životní styl našemu zdraví neprospívají. Další příčinou alergií dle přírodní medicíny je stav našeho těla, které je zaneseno škodlivými látkami z prostředí. I tento argument má své racionální důvody, neboť v potravě přijímáme velké množství různých chemických látek. Vzduch, který dýcháme je také velmi znečištěn a voda, kterou pijeme má k čisté pramenité vodě velmi daleko.

Domácí léčba

Pracujte na zlepšení vlastní psychiky. Relaxujte, v dobrém slova smyslu si užívejte života, nenechte se vytočit malichernostmi. Využívejte příležitostí k pohybu, který vyplaví hormony štěstí a vy se budete cítit dobře. I lidé s různým omezením a jinými zdravotními komplikacemi mohou najít způsob realizace. Navštěvujte společenské akce, přednášky, kvalitní koncerty.

Využijte různé byliny k očištění organismu. Nejdůležitější jsou z tohoto hlediska naše játra, kterým prospívá ostropestřec, měsíček, jalovec, rozmarýn a žito. Alergické reakce v dýchacích cestách a na pokožce dokáže účinně tlumit černý rybíz, černý bez, bazalka posvátná, žampion blazeův, ořešák královský a rooibos. Na posílení zdravé imunity a další zlepšení stavu se hodí výtažek z grapefruitových semen, žampion a penízovka. Problémy s vyšším zahleněním řeší divizna, proskurník, sléz či jitrocel.

Účinky

U přírodní léčby nelze očekávat razantní nástup účinků a velkou intenzitu. Jde o to začít dělat kroky ke zdraví včas a snažit se každý den o dílčí úspěch. Nezbytná je vytrvalost. Řada nemocných ale potvrzuje, že se díky přírodní léčbě zbavila potřeby užívání antihistaminik v tabletách.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008