Konopí má nálepku drogy, ale může také léčit. Výjimkou není ani rakovina!

Konopí má výrazné léčivé účinky
 Zdraví 
04. prosince 2017 17:30 / Shutterstock
  7   1
Jako všechno na světě, i konopí se dá využít špatně nebo dobře. Je přitom škoda, že léčebné možnosti konopí byly odsunuty do pozadí a v očích mnohých pacientů zůstává jen představa drogy. Máme zajímavé informace.

Konopí (Cannabis) je rod jednoletých bylin z čeledi konopovitých. Bylo používáno v mnoha civilizacích, od Asie po Evropu a později Severní Ameriku, a to již od neolitu.

Masti a krémy jsou už klasikou

O tom, že konopí má blahodárné účinky na lidskou kůži, jsme psali zde. Masti s přídavkem konopí pomáhají proti lupénce, léčí kůži postiženou různými záněty. Pomocí krémů s konopím se obnovuje pokožka. Působí samozřejmě proti akné a dalším projevům kožních nemocí. Naštěstí jsou tyto přípravky legálně k dostání a jediné, na co si musíme dát pozor, je jejich kvalita.

Konopí a neurologická onemocnění

Psychoaktivní látky v konopí jsou schopné zvyšovat hladinu dopaminu a dalších neurotransmiterů. U osob zdravých tak může dojít k různým stavům změněného

Existuje celá řada neurodegenerativních onemocnění, která lze konopím ovlivnit. Můžeme uvést zejména Parkinsonovu nemoc, ale i další různá onemocnění, která postihují i hybnost člověka a vedou dříve nebo později ke smrti. Konopí stimuluje fungování organismu. Sice tyto nemoci nevyléčí, ale výrazně mírní obtíže, prodlužuje život a zlepšuje jeho kvalitu.

Jsou prováděny studie o využití konopí pro epileptiky. V USA byla dokonce v roce 2013 udělena některým preparátům výjimka a jsou používány při léčbě dětských pacientů s epilepsií. Počet záchvatů se snížil asi o 40 %.

Konopí se legálně dá použít třeba u zánětu trojklanného nervu, při léčbě migrén a mnoha dalších onemocnění.

Konopí a rakovina

Konopí obsahuje kanabinol, který se skvěle uplatňuje při léčbě rakoviny. O této možnosti se dlouho nevědělo, ale proběhly už některé studie, které tuto možnost jasně prokázaly. Nejen že konopí zlepšuje chuť k jídlu a tím udržuje pacienta při životě, ale také snižuje bolesti, které rakovinu často doprovázejí. Konopí aktivně vstupuje do boje s nádory. Jednak tím, že u mnoha druhů bujení brání tvorbě metastáz, ale také tím, že brání rozvoji cév zásobujících nádor, který tak postupně chřadne a odumírá.

Další oblasti využití konopí

Vedle skoro neuvěřitelného působení na nemocné s rakovinou se uplatní léčivé účinky konopí také u diabetiků. Uvádí se, že až v 58 % případů umožňuje snížit podávání inzulínu. Kromě toho působí také na stav našeho kardiovaskulárního systému a snižuje pravděpodobnost infarktu asi o 66 %. Je jasné, že pro léčebné účely se nejedná o kouření konopí, ale o jeho užívání jiným způsobem. P

ři kouření konopí by se do těla dostávaly i produkty spalování, které jsou silně karcinogenní. Protože je legální využívání léčebného konopí stále v plenkách, poraďte se o svých potížích vždy se specialistou. Sledujte také případné změny legislativy a vždy jednejte v souladu se zákonem.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Aktivní dovolená v italských Alpách vás dostane

Zprávy

TV Barrandov porušila zákon, tvrdí vysílací rada

Bydlení

Na co si dát největší pozor při zařizování koupelny pro seniora

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn