Napadlo vás někdy, proč se vlastně spodní kalhotky shrnují?

 Móda 
11. května 2017 10:00 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
7 fotografií v galerii
Správně padnoucí spodní prádlo je pastvou pro oko. Shutterstock
Tak častý problém, jakým je nesedící spodní prádlo řeší nejedna žena každý den. Přitom vybrat správnou velikost a tvar spodních kalhotek není nic těžkého. Jen musíte v obchodě udělat o trochu víc, než jen sáhnout po těch, které se vám líbí.

Možná si pokládáte otázku proč? Velikost kalhotek přeci umíte odhadnout tím, že se na ně podíváte, případně přiložíte na boky. A to, že se některé zařezávají a některé ne, už dál neřešíte. Prostě je přestanete nosit a řeknete si, že v tomhle obchodě si kalhotky už znovu nekoupíte. Zbytečná škoda peněz za chybu, kterou jste nevědomky udělala vy. Jak se tedy už nezmýlit a vybrat kalhotky, které vám budou sedět?

Správně zvolená velikost

Nikdy nespoléhejte na to, že budete mít kalhotky takové velikosti, jako třeba džíny. Sama víte, že i každý výrobce má velikosti trochu jiné a u kalhotek to platí zrovna tak. Že vám kalhotky sedí, poznáte tak, že se vám nikde nehrnou, nezařezávají, ale ani neplandají.

Dobře sedící tvar

Každé kalhotky mají navíc jiný střih. Nespoléhejte tudíž na to, že když jste minule kupovala velikost M, budete mít všechny kalhotky v „emku“.

Vyzkoušejte si je

Pokud se chcete cítit ve svých kalhotkách pohodlně a nechcete, aby vám byly pod oblečením vidět., dejte si na jejich nákupu záležet. Nebojte se spodní kalhotky vyzkoušet. Přes prádlo nebo punčocháče vám to v obchodě dovolí a vy poznáte, zda vám sedí, či nikoliv.

Problémem jsou kalhotky, které se prodávají ve více kusech a nejdou od sebe oddělit, tudíž si je vyzkoušet nemůžete. Požádejte proto osobu zodpovědnou za úsek spodního prádla, aby vám kalhotky oddělila a pokud se bude zdráhat, kalhotky nekupujte – pokud je nemáte už ozkoušené.

Nevyzkoušíte = riskujete vyhozené peníze

Že jsou ale kalhotky v balení po třech tak strašně levné? A co když je nebudete moci nosit? Nakupovat špatně padnoucí prádlo je zkrátka vyhazování peněz. Nesedící kalhotky často ukládáte ve skříni na spodní místo a jejich používání oddalujete. Po čase je vyhodíte, protože si přiznáte, že je stejně nikdy nebudete nosit ani na doma.

A co vy? Máte nějaký osvědčený postup při výběru spodních kalhotek? Rádi si ho přečteme.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vilma Cibulková oslavila šedesáté narozeniny. Její život byl naplněn vzlety i pády na samé dno:...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu