Líčení po čtyřicítce: Pro mladistvý vzhled je třeba dodržet pár zásad

 Krása 
14. července 2017 08:43 / Marie Popelková
  4
📷
4 fotografie v galerii
Ženy po čtyřicítce by se měly naučit vhodně líčit. Budou pak vypadat mladistvěji. Shutterstock
I po čtyřicítce můžete vypadat krásně a sexy. Co se týká líčení, zralá pleť sice vyžaduje už něco jiného, než když vám bylo 20, ale pokud si osvojíte pár jednoduchých zásad a triků, budete za hvězdu! A rozhodně se nemusíte bát barev!

1. Základem je lehký make-up

Pleť po čtyřicítce není dobré zatěžovat hutným make-upem, raději se poohlédněte po nějaké lehkém, který pleť nezmatní, ale naopak rozjasní. Naneste ho v malém množství, ať si na tváři nevytvoříte do očí bijící masku. Ta moc dobře nevypadá a ještě by vám přidala nějaké ty roky navíc. Make-up je po krémech a správném odlíčení další ochranou pleti před volnými radikály, které ji poškozují a urychlují tvorbu vrásek. Je tak dobré věnovat mu patřičnou pozornost. Podobné zásady platí i pro korektor. Na nedokonalosti pleti volte korektor, který splyne s make-upem. Na oční okolí pak takový, který je o odstín světlejší, rozjasňuje a vždy jen tekutý, aby vám nezvýraznil vrásky.

2. Bez tvářenky ani ránu

Pokud jste dosud tvářenku moc nepoužívaly, je na čase to změnit. Vašemu líčení dá totiž šťávu a vaše pleť bude okamžitě vypadat mladší a odpočatější. Ideální tvářenka je krémová, která nezvýrazňuje vrásky a kterou jde do pleti snadno zapracovat. Zralé pleti zpravidla nejvíce sluší světlejší odstíny. Pokud máte studený podtón, volte tvářenku spíše do růžova, teplejšímu podtónu bude slušet meruňkový odstín.

3. Dejte sbohem černým linkám

Po čtyřicítce se už vyhněte černým očním linkám, které jsou příliš tvrdé a dělají vás opticky starší. Na druhou stranu mezi barevnými očními inkami máte naprosto volné pole působnosti! Barevné linky totiž otevřou váš pohled a pokud nemáte čas na dlouhé líčení, můžete v takovém případě vynechat i oční stíny. Hnědým očím budou slušet tyrkysové linky, modrým bronzové a zeleným tmavě fialové.

4. Oční stíny

Že vám bylo čtyřicet ještě neznamená, že musíte volit nenápadné matné oční stíny. Možná budete překvapena, ale třeba právě světlejší oční stíny s perletí vám udělají neskutečnou službu. Váš pohled totiž bude hned zářivější a oči se vám opticky otevřou. Jen si dejte pozor, aby byly třpytky jemné. Velké třpytky totiž mohou dělat dojem uplakaných očí.

5. Úprava obočí

Upravené obočí dělá divy. Trendem je zachovat přirozený tvar a nevytrhávat ho příliš moc. Barvu mu pak můžete dodat pomocí štětečku a vhodného pigmentu. Dobré jsou i přípravky z heny

6. Ideální jsou zářivé rtěnky

Co se týká rtěnky, není třeba se bát výraznějších barev. Ve zralém věku si můžete pořídit i třeba rtěnku s liftingovým, která vým rty hezky vypne a udělá plnější. Ženám po čtyřicítce sluší hlavně světlejší a zářivější odstííny a je ideální, pokud je lesklá. Matnou rtěnku si mohou dovolit jen majitelky opravdu plných rtů.

7. Pudr

S pudrem zacházejte opatrně. Není třeba make-up fixovat pudrem už ráno, ale až ve fázi, kdy potřebujete pleť zmatnit a líčení oživit. Nebo pudrem můžete zafixovat jen mastné zóny na pokožce.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít