Výběr náušnic má svá pravidla. Poradíme, jaké vybrat podle tvaru obličeje

 Móda 
22. července 2020 11:09 / Mirka Malá
  0
📷
5 fotografií v galerii
Výběr náušnic má svá pravidla JumpStory
Náušnice jsou bezesporu nejrozšířenějším druhem šperků. Obejdeme se bez náhrdelníku či dokonce prstenů, ale náušnice nosí téměř každá žena. I jejich výběr má ale svá jasná pravidla.

Pořizujeme si náušnice pro denní nošení, i ty, které vytáhneme jen pro zvláštní příležitosti. V obou případech je ale důležité, aby náušnice seděly vašemu tvaru obličeje. Tak jak to tedy je?

Hranatý obličej

Hranatý obličej je definován především lícními kostmi, širokou čelistí a širokým čelem. To znamená, že vaše tvář má tzv. ostré rysy. A ty je potřeba zjemnit, k čemuž náušnice skvěle pomohou.

Pro hranatý obličej jsou ideální kruhové náušnice, které by měly být tak velké, aby vždy končily nad linií vaší brady. Rozhodně se naopak vyhýbejte náušnicím výrazných tvarů.

Kulatý obličej

Jde samozřejmě o jasný opak hranatého obličeje. Náušnice v tomto případě mají jasný úkol. Váš obličej musí protáhnout a opticky zúžit.

Proto si zásadně vybírejte z náušnic dlouhých tvarů, jinými slovy z visacích náušnic. Mohou to být náušnice různých tvarů, nejideálnější jsou ovšem náušnice, které jsou zakončeny ostrým tvarem. Naopak vůbec nepoužívejte kruhové náušnice.

Srdcovitý obličej

Je váš obličej tvořen širokým čelem, špičatou bradou a velkými líčky? Pak máte srdcovitý obličej a výběr těch správných náušnic bude malinko složitější.

Pozor si totiž musíte dávat hlavně na to, aby vám náušnice rozšiřovaly spodní část obličeje a udělaly ho pravidelnějším. Proto volte především ty s geometrickými a ostrými tvary, visací náušnice by zase měly být tak dlouhé, aby končily na úrovni spodní části brady.

Oválný obličej

Pokud máte oválný obličej, můžete bezstarostně vyrazit do obchodu a vybírat prakticky ze všech druhů náušnic.

Absolutní top jsou pro vás ale náušnice s geometrickými tvary, i dlouhé náušnice, které ovšem musí končit nad úrovní brady.

Náušnice si ženy vybírají s láskou, a pokud k tomu přidáte ještě tyto poznatky a budete vědět, které se k vašemu obličeji hodí nejlépe, pak jednoduše zvýrazníte vaši krásu a budete nepřehlédnutelné. Dále čtěte: Jak vybrat stylové boty k sukni.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...