Džíny podle typu postavy. Zjistěte, jaké budou slušet právě vám

 Móda 
07. května 2021 12:32 / Zuzana Procházková
  5   1
📷
4 fotografie v galerii
Výběr správného typu kalhot je často oříškem Depositphotos
Džíny jsou klasika a v žádném šatníku by neměly chybět. Jejich výběr ale může být často komplikovaný, protože každé postavě sluší jiný střih. Proto vám poradíme, jaké džíny padnou jako ulité právě vám.

Výběr správného typu kalhot je pro hodně žen velmi obtížný. Závěry studie společnosti Tampax, která byla zveřejněná před pár lety v deníku Daily Mail, vás proto možná ani nepřekvapí. Bylo zjištěno, že 40 % žen neví, jaký typ nebo střih kalhot je pro ně nejvhodnější. Výsledky také ukázaly, že až 15 % žen považuje nákup kalhot za velmi stresující a nepříjemnou událost.

Není to ale složité. Stačí znát typ postavy a poté máte jasno, z jakých střihů kalhot můžete vybírat. Základní typy těla, kterým se budeme věnovat dále, jsou přesýpací hodiny, hruška, jablko nebo obdélník. Druhotným faktorem pro výběr kalhot je poté odstín nebo také délka.

Typ 1: Přesýpací hodiny

Někdo tento typ postavy považuje za ideál krásy. Pokud máte úzký pas, ale plnější poprsí a boky, tak máte typ postavy přesýpacích hodin. V tomto případě kupujte džíny s rozšířenými nohavicemi jako například střih bootcut.

Typ 2: Hruška

Ženy s postavou typu hruška mají úzký hrudník, štíhlý pas, ale zato širší boky i stehna. Přezdívá se jim Věstonické venuše. V tomto případě pro vás budou ideální džíny typu boyfriend nebo rovného střihu. Slušet vám budou také kalhoty s vyšším pasem, které opticky prodlouží a zeštíhlí nohy.

Typ 3: Jablko

Postava typu jablka se vyznačuje mohutnějším středem těla, ale zato často štíhlými nohami. Zde byste se měly vyhnout všem kalhotám s rozšířenými nohavicemi a volit úzké džíny ideálně s elastickým pasem.

Typ 4: Obdélníková postava

Tomuto typu postavy se často přezdívá také chlapecká postava. Vyznačuje se tím, že mají ženy nevýrazné poprsí a ramena, pas i boky v podobné šířce. Obdélníkové postavě budou slušet téměř všechny typy kalhot, ale nejvíc to budou skinny, které vyzdvihnou štíhlé nohy. Dále čtěte: Obohaťte svůj šatník kousky, které ovládnou rok 2021

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princ Harry a Meghan se chystají na Vánoce do Anglie za královnou. Její zdravotní stav je předmětem...

Styl

Esenciální oleje proti stárnutí pleti, které je vhodné s přibývajícím věkem používat

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu