Trend mini kabelek je s námi od počátku roku 2019 a zatím se nehodlá rozloučit

 Móda 
13. září 2022 08:22 / Patricie Chládková
  1
📷
1 fotografie v galerii
Mini kabelky slaví velký úspěch, za kterým můžeme poděkovat jejich hlavnímu designerovi, Simonu Porterovi Depositphotos
Notebook, knížka, magazín, zápisník, peněženka, klíče, kosmetická taštička a jídlo na celý den v práci. Pokud vám tohle zní povědomě, tak vás asi následující informace nenadchnou a nebo právě naopak vás namotivují, abyste ubrala na věcech, které s sebou vláčíte. Podíváme se na zoubek mini kabelkám.

Trend malých kabelek je tady s námi už od počátku roku 2019, a jak je vidno, zatím se s námi ani omylem nehodlá rozloučit a spíše poslední dobou testuje naši výdrž, co budeme ještě schopné akceptovat a co už nikoliv.

Otec zakladatel a jeho následovníci 

Malé kabelky jsou jedna věc, ale to, co provedl zakladatel francouzské značky Jacquemus Simon Porte, je opravdový extrém. Na jaře 2019 představil kabelku tak malou, že se k ní spíše hodí označení kabelčička.

Do této mikro záležitosti dokážete nasoukat tak akorát malý svazek klíčů, rtěnku a platební kartu. Na chytrý telefon už místo bohužel nezbylo. Kdo by si byl myslel, že tohle návrháři nemůže projít, byl vedle jak ta jedle. V miniaturních kabelkách se zhlédla řada celebrit, počínaje múzou a kamarádkou Simona hudebnicí Dua Lipa až po klan profesionálních celebrit Kardashian-Jenner.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený JACQUEMUS (@jacquemus)

 

Tím, že se kabelky dokázaly tak rychle etablovat na módním hřišti, velice záhy i ostatní módní domy přišly se svojí vlastní variantou. Například Fendi představil v kolekci jaro/léto 2020 zmenšený model Pico Baguette, kabelku kterou jednou pro vždy do historie módy zapsal americký seriál Sex ve městě. Kabelka existuje v rozměru 6,5 cm na 6,5 cm a je doplněná dlouhým multifunkčním řetízkem, díky kterému kabelku lze nosit křížem či nadvakrát okolo pasu. Malé rozměry vás opravdu donutí k zamyšlení, co vše si s sebou potřebujete na cestu z bytu vzít.

Dalším stěžejním počinem, který rozhodně stojí za zmínku, je Re-Edition Nylon 2000 od Prady. Tento model zažil svůj úspěch na přelomu tisíciletí a velký comeback oslavil v minulém roce, a tak bylo jen otázkou času, kdy aktuálně populární kabelka naskočí na vlnu zmenšování.

A nesmíme v žádném případě zapomenout na Dior a jeho Saddle bag kabelku. I v tomto případě módní dům sáhl do svých archivů a oprášil jeden z nejúspěšnějších modelů, kterému jen dopřál facelift, tedy pár drobných změn. A zároveň aktualizovanou verzi saddle bag také trochu zmenšil, ale cenu ponechal. Zatouží-li vaše srdce po mini saddle bag, připravte si něco okolo padesáti tisíc korun.

Pokud vás mini kabelky uchvátily, ale nechcete za ně utratit celou výplatu, porozhlédněte se mezi nabídkou řetězců s rychlou módou, které velice rychle aktuální trendy reprodukují.

Autorský článek, další zdroje: Instagram

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí