Balíte na dovolenou? Poradíme vám, co si vzít a hlavně, jak si jednoduše zabalit

 Ostatní 
02. července 2018 15:04 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
Balení kufru na cesty bývá někdy velký stres Shutterstock
A je to tady. Konečně dovolená. Jenomže vás teď čeká balení. A to někdy bývá velký stres, zvlášť, pokud je to na poslední chvíli. Poradíme vám, co by vám nemělo chybět i jak se zabalit tak, aby se vám do kufru všechno vešlo.

Pokud máte na přípravu dostatek času, vše si dobře naplánujte. Podívejte se také, jaké bude ve vaší destinaci počasí a podle toho si vyberte, co budete který den nosit. Oblečení si potom rozložte na postel a třeba si jej vyfoťte, ať pak na nic nezapomenete. Pár dnů před dovolenou vše překontrolujte a případně vyperte.

Kolik a čeho?

Tak to bývá nejčastější problém. Například na týdenní dovolenou u moře by váš kufr mohl obsahovat například jedny šaty, šest triček/tílek/halenek, troje šortky nebo sukně, dvě až tři podprsenky, jedno až dvě oblečení na cvičení a pyžamo. Co se týče bot, stačit by vám mohly maximálně tři páry bot, a to sandále nebo žabky, tenisky a jedny boty k šatům.

Kupujte miniatury

Každá žena používá celou řadu kosmetiky. Ale všechny ty lahvičky a krémy se vám mohou notně podepsat na váze vašeho zavazadla. Proto dávejte přednost miniaturám, které dnes nabízí každá drogerie i lékárny. Pokud se vám za ně nechce utrácet, kupte si malé cestovní lahvičky, do kterých si přelejete dostatečné množství všeho, co budete potřebovat. Co se týče lékárničky, rozhodně nezapomeňte panthenol nebo aloe vera gel, léky na bolest a horečku, zažívací potíže a něco na pokousání hmyzem. Stačí i ocet, který pomáhá i v případě, že vás požahá medúza. Více tipů, jak ošetřit zranění od mořských živočichů, jsme psali zde.

Zapomeňte na deštník

Pokud uvažujete o tom, že si vezmete deštníky, tak máme jednu velkou radu! Nechte je tam, kde jsou a s sebou si sbalte raději pláštěnky. A co je ještě lepší, jednorázové pláštěnky! Když vás postihne špatné počasí, pláštěnku využijete a potom jednoduše vyhodíte. Navíc vám zaberou minimum místa.

Dělejte ruličky

Věci do kufru neskládejte, ale rolujte. Ušetříte tím místo, a hlavně se tím vyhnete pomačkání vašeho oblečení. Ponožky nastrkejte do tenisek, klobouk můžete vycpat podprsenkami nebo plavkami, stejně tak i drobnými předměty, jako jsou sponky, sluneční brýle, paměťové karty a kapesníky. Šperky dejte do malých krabiček. Ještě předtím je omotejte kolem brček. Tím zabráníte, aby se vám zamotaly do sebe. Na bundy a dětské oblečení můžete použít vakuové pytle. Jednak vám to ušetří místo, a až se budete vracet domů, opět vám přijdou vhod na špinavé prádlo.

Do letadla se oblečte

Pokud letíte, nezapomeňte si vzít s sebou tenký svetr nebo bundu. Stejně tak počítejte s klimatizací v letadle, takže si do příručního zavazadla zabalte triko nebo mikinu navíc a ponožky. Do příručního zavazadla si kromě dokladů a peněženky dejte malou svačinu, vlhčené ubrousky, antibakteriální gel, balzám na rty a žvýkačky. Pokud cestujete s dětmi, určitě nezapomeňte na jejich oblíbenou svačinu, knížku a plyšáka, případně nějakou elektroniku.

Tip na závěr

Pokud se bojíte, že se vám tekutina z mýdla vylije do oblečení, máme radu. Odšroubujte víčko, vložte na hrdlo plastový pytlík a zase zpátky zašroubujte. I kdyby se poté víčka uvolnila, tekutina se nedostane na oblečení.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum